Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

SUASUA · MLS Next Pro

Tacoma Defiance - Colorado Rapids II

Statistici și rezultat final · luni, 27 iulie

SUAMLS Next Pro · SUA Final
Tacoma Defiance
VVVÎE
Final2-1Pauză 1-0
Colorado Rapids II
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Tacoma Defiance 50%Egal 25%Colorado Rapids II 25%

Tacoma Defiance 2-1 Colorado Rapids II: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Tacoma Defiance 2-1 Colorado Rapids II (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui Tacoma Defiance, iar cotele fără marjă 50%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 2-1 avea 9,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (1-8) și 5 cartonașe galbene (4-1).

Tacoma Defianceîn meciColorado Rapids II
1
Cornere
8
4
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Tacoma Defiance vs Colorado Rapids II

Tacoma Defiance marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. Colorado Rapids II marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 4 întâlniri directe: Tacoma Defiance 2, egal 0, Colorado Rapids II 2.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Tacoma Defianceultimele 5Colorado Rapids II
2,00
Puncte / meci
1,20
1,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,4
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Tacoma Defiance și ultimele 5 Colorado Rapids II, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Tacoma Defiance3-1-1

V
Tacoma Defiance - Colorado Rapids II27.07.26 · MLS Next Pro
2-1
V
Real Monarchs - Tacoma Defiance20.07.26 · MLS Next Pro
2-4
V
The Town FC - Tacoma Defiance13.07.26 · MLS Next Pro
0-1
Î
Tacoma Defiance - Portland Timbers II06.07.26 · MLS Next Pro
0-2
E
Minnesota United II - Tacoma Defiance29.06.26 · MLS Next Pro
2-2

Colorado Rapids II2-0-3

Î
Tacoma Defiance - Colorado Rapids II27.07.26 · MLS Next Pro
2-1
Î
Houston Dynamo II - Colorado Rapids II19.07.26 · MLS Next Pro
2-1
V
Colorado Rapids II - North Texas12.07.26 · MLS Next Pro
1-0
Î
Austin FC II - Colorado Rapids II06.07.26 · MLS Next Pro
3-2
V
Colorado Rapids II - Vancouver Whitecaps II28.06.26 · MLS Next Pro
1-0

Întâlniri directe Tacoma Defiance - Colorado Rapids II

Tacoma Defiance 2Egal 0Colorado Rapids II 2
V
Tacoma Defiance - Colorado Rapids II27.07.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Tacoma Defiance - Colorado Rapids II22.09.2025 · pauză 0-1
1-4
Î
Colorado Rapids II - Tacoma Defiance21.07.2025 · pauză 0-3
6-4
V
Tacoma Defiance - Colorado Rapids II25.03.2024 · pauză 2-1
4-2

V/E/Î din perspectiva Tacoma Defiance. 4 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Tacoma Defiance - Colorado Rapids II

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Tacoma Defiance1.8250% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Colorado Rapids II3.5525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.21
X2 1.80
12 1.20

Goluri

Sub 2.5 2.40
Peste 2.5 1.48

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Cornere

Sub 9.5 1.71
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

Tacoma Defiance - Colorado Rapids II s-a jucat luni, 27 iulie, în MLS Next Pro (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Tacoma Defiance are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 9-7. Colorado Rapids II vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 7.

În ultimele 4 întâlniri directe, Tacoma Defiance a câștigat de 2 ori, Colorado Rapids II de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 6,0 goluri în medie. Ultima: Tacoma Defiance - Colorado Rapids II 2-1, pe 27 iulie 2026.

Tacoma Defiance pleacă favorită, la cota 1.82. Egalul e la 3.65, iar Colorado Rapids II la 3.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.48, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Tacoma Defiance și 1,3 pentru Colorado Rapids II. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 71% în model, dar la 1.21 plătește sub cota corectă de 1.41. Peste 2.5 goluri: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. La 1.48, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 60%. Cota de 1.49 e sub cea corectă (1.67) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Tacoma Defiance - Colorado Rapids II

Goluri estimate: 1,74 Tacoma Defiance și 1,30 Colorado Rapids II, total 3,04. 1X2 în model: 48% · 23% · 29%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%2-19,4%1-08,3%2-07,2%1-27,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 6,0 goluri, iar modelul estimează acum 3,0.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere1-8
Cartonașe galbene4-1
Favorită la startTacoma Defiance · 1.82
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Tacoma Defiance - Colorado Rapids II?

S-a jucat luni, 27 iulie, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Tacoma Defiance - Colorado Rapids II?

În MLS Next Pro (SUA).

Unde s-a jucat Tacoma Defiance - Colorado Rapids II?

Pe Starfire Sports Stadium, în Tukwila, Washington, luni, 27 iulie, ora 05:00 (ora României).

Cine era favorită în Tacoma Defiance - Colorado Rapids II?

Tacoma Defiance pleca favorită, la cota 1.82. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Tacoma Defiance - Colorado Rapids II?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din MLS Next Pro

Toată liga →