Columbus Crew II – New England Revolution II
Ultimele 5 / 5: Columbus Crew II marchează 1.6 și primește 1.4. New England Revolution II 1.6 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
1.42 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.41 · Nu 2.72
Analiză Columbus Crew II – New England Revolution II
Columbus Crew II o primește pe New England Revolution II sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00 (ora României), în MLS Next Pro (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Columbus Crew II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. New England Revolution II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Columbus Crew II a câștigat 3, New England Revolution II a câștigat 1, iar 4 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 8 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 14.09.2026, s-a terminat Columbus Crew II 1–1 New England Revolution II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.55 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 41% pentru Columbus Crew II, 25% pentru egal și 34% pentru New England Revolution II. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.52, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.72.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,50) și cele deduse din cote (1,73 – 1,57) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Columbus Crew II și 1,53 pentru New England Revolution II, adică 3,29 în total. Cu aceste valori, Columbus Crew II câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 23%, iar New England Revolution II câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.
| Indicator | Columbus Crew II | New England Revolution II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,76 | 1,53 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 34% |
Goluri estimate
1,76 – 1,53 · total 3,29
1X2 model
43% · 23% · 34%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Columbus Cr. ↓ / New England. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 5,7 | 4,4 | 2,2 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 6,6 | 10,0 | 7,7 | 3,9 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,8 | 8,8 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,4 | 5,2 | 4,0 | 2,0 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,5 | 2,3 | 1,7 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Columbus Crew II, coloane = goluri New England Revolution II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: New England Revolution II. New England Revolution II primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Columbus Crew II 43%, egal 23%, New England Revolution II 34%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.09.26 | Columbus Crew II – New England Revolution II | 0–1 | 1–1 |
| 16.07.26 | New England Revolution II – Columbus Crew II | 1–2 | 2–2 |
| 18.04.26 | Columbus Crew II – New England Revolution II | 1–0 | 2–1 |
| 11.08.25 | New England Revolution II – Columbus Crew II | 0–0 | 2–2 |
| 05.07.25 | Columbus Crew II – New England Revolution II | 0–0 | 1–2 |
| 24.04.25 | New England Revolution II – Columbus Crew II | 1–1 | 2–2 |
| 06.10.24 | New England Revolution II – Columbus Crew II | 1–1 | 1–3 |
| 19.08.24 | Columbus Crew II – New England Revolution II | 1–1 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Columbus Crew II – New England Revolution II?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Columbus Crew II – New England Revolution II?
Meciul face parte din MLS Next Pro (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Columbus Crew II – New England Revolution II?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.55 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Columbus Crew II, 25% egal și 34% pentru New England Revolution II, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Columbus Crew II – New England Revolution II?
Modelul nostru estimează 3,29 goluri (1,76 pentru Columbus Crew II, 1,53 pentru New England Revolution II). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.