Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

AustraliaAustralia · Australian Championship, Group A

Sydney United 58 – Canberra Croatia

Sydney United 58
VVVEV
07:00 Duminică, 18 octombrie
Canberra Croatia
ÎVVVV
11.17 X5.80 211.00
1X1.01 X23.40 121.08

Ultimele 5 / 5: Sydney United 58 marchează 2.8 și primește 0.6. Canberra Croatia 2.6 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 76% · Egal 15% · Oaspete 8%

Goluri / meci

2.8 + 2.6

Peste 2.5

1.46 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.97 · Nu 1.75

Analiză Sydney United 58 – Canberra Croatia

Sydney United 58 o primește pe Canberra Croatia duminică, 18 octombrie, ora 07:00 (ora României), în Australian Championship, Group A (Australia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sydney United 58 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 3 goluri primite (2,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Canberra Croatia are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 9 goluri primite (2,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.17 / 5.80 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 76% pentru Sydney United 58, 15% pentru egal și 8% pentru Canberra Croatia. Favorită e Sydney United 58. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,60) și cele deduse din cote (2,51 – 0,71) și ajunge la 2,41 goluri estimate pentru Sydney United 58 și 1,15 pentru Canberra Croatia, adică 3,56 în total. Cu aceste valori, Sydney United 58 câștigă în 65% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Canberra Croatia câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSydney United 58Canberra Croatia
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-04-0-1
Puncte / meci2,602,40
Goluri marcate (medie)14 (2,8)13 (2,6)
Goluri primite (medie)3 (0,6)9 (1,8)
% Peste 2.580%80%
% GG60%40%
Goluri estimate (model)2,411,15
Șanse de victorie (model)65%17%

Goluri estimate

2,41 – 1,15 · total 3,56

1X2 model

65% · 18% · 17%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sydney Unit. ↓ / Canberra Cr. →012345
0 2,8 3,3 1,9 0,7 0,2 0,0
1 6,9 7,9 4,5 1,7 0,5 0,1
2 8,3 9,5 5,5 2,1 0,6 0,1
3 6,6 7,6 4,4 1,7 0,5 0,1
4 4,0 4,6 2,6 1,0 0,3 0,1
5 1,9 2,2 1,3 0,5 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sydney United 58, coloane = goluri Canberra Croatia.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Canberra Croatia. Canberra Croatia primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,22. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Sydney United 58 are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
2.6
0.6
Primite / meci
1.8
80%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sydney United 58 – Canberra Croatia?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sydney United 58 – Canberra Croatia?

Meciul face parte din Australian Championship, Group A (Australia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sydney United 58 – Canberra Croatia?

Cotele 1X2 sunt 1.17 / 5.80 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Sydney United 58, 15% egal și 8% pentru Canberra Croatia, cu Sydney United 58 favorită la cota 1.17.

Câte goluri se așteaptă în Sydney United 58 – Canberra Croatia?

Modelul nostru estimează 3,56 goluri (2,41 pentru Sydney United 58, 1,15 pentru Canberra Croatia). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Australian Championship, Group A
18.10
10:00
Queensland Lions – South Hobart 1.0815.00