Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

AustriaAustria · 2.Liga

SW Bregenz - Kapfenberger

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Austria2.Liga · Austria Final
SW Bregenz
ÎVEVV
Final3-2Pauză 1-0
Kapfenberger
ÎVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
SW Bregenz 48%Egal 25%Kapfenberger 27%

SW Bregenz 3-2 Kapfenberger: statisticile meciului

Meciul s-a terminat SW Bregenz 3-2 Kapfenberger (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 58% pentru victoria lui SW Bregenz, iar cotele fără marjă 48%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 3-2 avea 4,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 6 cartonașe galbene (3-3).

SW Bregenzîn meciKapfenberger
8
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici SW Bregenz vs Kapfenberger

SW Bregenz marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,2. Kapfenberger marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,6. Ultimele 5 întâlniri directe: SW Bregenz 2, egal 1, Kapfenberger 2.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
SW Bregenzultimele 5Kapfenberger
2,00
Puncte / meci
0,60
2,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,2
Goluri primite / meci
2,6
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri SW Bregenz și ultimele 5 Kapfenberger, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

SW Bregenz3-1-1

Î
Wacker Innsbruck - SW Bregenz31.07.26 · 2.Liga
5-0
E
SW Bregenz - Austria Lustenau15.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
SW Bregenz - Hohenems11.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
SW Bregenz - Dornbirn07.07.26 · Amicale intercluburi
4-0

Kapfenberger1-0-4

Î
Kapfenberger - Liefering31.07.26 · 2.Liga
0-4
V
SK Treibach - Kapfenberger25.07.26 · Cupa
1-4
Î
Wolfsberger AC - Kapfenberger17.07.26 · Amicale intercluburi
6-1
Î
GAK 1902 Amateure - Kapfenberger11.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
Î
Grazer AK - Kapfenberger11.07.26 · Amicale intercluburi
1-0

Întâlniri directe SW Bregenz - Kapfenberger

SW Bregenz 2Egal 1Kapfenberger 2
Î
Kapfenberger - SW Bregenz17.04.2026 · pauză 1-0
3-1
E
SW Bregenz - Kapfenberger24.10.2025 · pauză 1-0
1-1
Î
Kapfenberger - SW Bregenz24.05.2025 · pauză 2-1
5-3
V
SW Bregenz - Kapfenberger01.12.2024 · pauză 2-0
4-0
V
Kapfenberger - SW Bregenz02.03.2024 · pauză 0-2
1-3

V/E/Î din perspectiva SW Bregenz. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi SW Bregenz - Kapfenberger

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · SW Bregenz1.9548% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Kapfenberger3.4527% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.69
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.42
Peste 2.5 1.50

Ambele marchează

GG Da 1.46
GG Nu 2.52

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.61
Pauză peste 1.5 2.17

Cornere

Sub 9.5 1.88
Peste 9.5 1.82

Analiza de dinainte de meci

SW Bregenz - Kapfenberger s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 2.Liga (Austria). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

SW Bregenz vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Kapfenberger are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 5-13.

În ultimele 5 întâlniri directe, SW Bregenz a câștigat de 2 ori, Kapfenberger de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,4 goluri în medie. Ultima: Kapfenberger - SW Bregenz 3-1, pe 17 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe SW Bregenz, la 1.95, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.50, iar GG la 1.46.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,1 pentru SW Bregenz și 1,2 pentru Kapfenberger. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 58% la victorie, față de 48%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie SW Bregenz, modelul calculează 58%. Cota de 1.95 e peste cea corectă (1.72). Peste 2.5 goluri are 64% în model, iar 1.50 e aproape de cota corectă (1.56). Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. La 1.46, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități SW Bregenz - Kapfenberger

Goluri estimate: 2,12 SW Bregenz și 1,22 Kapfenberger, total 3,34. 1X2 în model: 58% · 21% · 21%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

2-19,7%1-19,2%2-08,0%1-07,5%3-16,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kapfenberger. Kapfenberger a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,4 goluri, iar modelul estimează acum 3,3.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-0
Cornere8-5
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startSW Bregenz · 1.95
Goluri estimate~3,3
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat SW Bregenz - Kapfenberger?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat SW Bregenz - Kapfenberger?

În 2.Liga (Austria).

Cine era favorită în SW Bregenz - Kapfenberger?

SW Bregenz pleca favorită, la cota 1.95. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în SW Bregenz - Kapfenberger?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din 2.Liga

Toată liga →