Sturm Graz II – Kapfenberger
Ultimele 5 / 5: Sturm Graz II marchează 2.4 și primește 2.6. Kapfenberger 0.6 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 24% · Oaspete 27%
Goluri / meci
2.4 + 0.6
Peste 2.5
1.42 · forma 100% / 40%
GG
Da 1.41 · Nu 2.67
Analiză Sturm Graz II – Kapfenberger
Sturm Graz II o primește pe Kapfenberger duminică, 18 octombrie, ora 11:30 (ora României), în 2.Liga (Austria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sturm Graz II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 13 goluri primite (2,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Kapfenberger are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 12 goluri primite (0,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sturm Graz II stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Sturm Graz II a câștigat 0, Kapfenberger a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 01.03.2026, s-a terminat Kapfenberger 2–1 Sturm Graz II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.85 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,0% pe piața asta), rămân 49% pentru Sturm Graz II, 24% pentru egal și 27% pentru Kapfenberger. Favorită e Sturm Graz II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.67, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.67.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,40 – 1,60) și cele deduse din cote (1,94 – 1,42) și ajunge la 2,17 goluri estimate pentru Sturm Graz II și 1,51 pentru Kapfenberger, adică 3,68 în total. Cu aceste valori, Sturm Graz II câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Kapfenberger câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,0%.
| Indicator | Sturm Graz II | Kapfenberger |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 100% | 40% |
| % GG | 100% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 2,17 | 1,51 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 27% |
Goluri estimate
2,17 – 1,51 · total 3,68
1X2 model
53% · 20% · 27%
Peste 2.5 model
71% · cotă corectă 1.41
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute
| Sturm Graz . ↓ / Kapfenberger → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,5 | 3,8 | 2,9 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 1 | 5,5 | 8,3 | 6,2 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 2 | 5,9 | 9,0 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 4,3 | 6,5 | 4,9 | 2,5 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 2,3 | 3,5 | 2,7 | 1,3 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 1,0 | 1,5 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sturm Graz II, coloane = goluri Kapfenberger.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sturm Graz II. Sturm Graz II primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Kapfenberger. Kapfenberger primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 3,36. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Sturm Graz II e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,6 goluri, față de 3,68 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sturm Graz II are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.03.26 | Kapfenberger – Sturm Graz II | 1–1 | 2–1 |
| 23.08.25 | Sturm Graz II – Kapfenberger | 0–1 | 1–2 |
| 01.03.25 | Kapfenberger – Sturm Graz II | 0–0 | 1–1 |
| 17.08.24 | Sturm Graz II – Kapfenberger | 1–1 | 1–2 |
| 16.03.24 | Kapfenberger – Sturm Graz II | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sturm Graz II – Kapfenberger?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sturm Graz II – Kapfenberger?
Meciul face parte din 2.Liga (Austria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sturm Graz II – Kapfenberger?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.85 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Sturm Graz II, 24% egal și 27% pentru Kapfenberger, cu Sturm Graz II favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Sturm Graz II – Kapfenberger?
Modelul nostru estimează 3,68 goluri (2,17 pentru Sturm Graz II, 1,51 pentru Kapfenberger). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 2–1.