Vineri16 octombrie
Live 76 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19

Stuttgart U19
ÎEEVV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
11.97 X4.30 22.72
1X1.35 X21.66 121.14

Ultimele 5 / 5: Stuttgart U19 marchează 2.4 și primește 1.4. TSV 1860 Munchen U19 3.2 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 21% · Oaspete 33%

Goluri / meci

2.4 + 3.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

Da 1.23 · Nu 3.75

Analiză Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19

Stuttgart U19 o primește pe TSV 1860 Munchen U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Stuttgart U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. TSV 1860 Munchen U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 12 goluri primite (3,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Stuttgart U19 a câștigat 2, TSV 1860 Munchen U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat TSV 1860 Munchen U19 2–3 Stuttgart U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 4.30 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 46% pentru Stuttgart U19, 21% pentru egal și 33% pentru TSV 1860 Munchen U19. Favorită e Stuttgart U19. Pentru GG, Da e la 1.23 și Nu la 3.75.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Stuttgart U19 și 2,30 pentru TSV 1860 Munchen U19, adică 4,70 în total. Cu aceste valori, Stuttgart U19 câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 19%, iar TSV 1860 Munchen U19 câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 82%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,9%.

Statistici-cheie
IndicatorStuttgart U19TSV 1860 Munchen U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-13-1-1
Puncte / meci1,602,00
Goluri marcate (medie)12 (2,4)16 (3,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)12 (2,4)
% Peste 2.580%100%
% GG60%100%
Victorii H2H (4 meciuri)21
Goluri estimate (model)2,402,30
Șanse de victorie (model)42%39%

Goluri estimate

2,40 – 2,30 · total 4,70

1X2 model

42% · 19% · 39%

Peste 2.5 model

85% · cotă corectă 1.18

GG model

82% · cotă corectă 1.22

Distribuția golurilor
1%0
4%1
10%2
16%3
18%4
51%5+

Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Stuttgart U. ↓ / TSV 1860 Mu. →012345
0 0,9 2,1 2,4 1,8 1,1 0,5
1 2,2 5,0 5,8 4,4 2,5 1,2
2 2,6 6,0 6,9 5,3 3,1 1,4
3 2,1 4,8 5,5 4,2 2,4 1,1
4 1,3 2,9 3,3 2,5 1,5 0,7
5 0,6 1,4 1,6 1,2 0,7 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Stuttgart U19, coloane = goluri TSV 1860 Munchen U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: TSV 1860 Munchen U19. TSV 1860 Munchen U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Stuttgart U19 42%, egal 19%, TSV 1860 Munchen U19 39%. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18). Ambele marchează (GG) are 82% în model (cotă corectă 1.22), iar cota 1.23 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
3.2
1.4
Primite / meci
2.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
100%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 4.30 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Stuttgart U19, 21% egal și 33% pentru TSV 1860 Munchen U19, cu Stuttgart U19 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Stuttgart U19 – TSV 1860 Munchen U19?

Modelul nostru estimează 4,70 goluri (2,40 pentru Stuttgart U19, 2,30 pentru TSV 1860 Munchen U19). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 82%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 8.801.17