Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

Africa de SudAfrica de Sud · Premiership

Stellenbosch - AmaZulu

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Africa de SudPremiership · Africa de Sud Final
Stellenbosch
EVEÎÎ
Final0-1Pauză 0-0
AmaZulu
VÎEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Stellenbosch 37%Egal 32%AmaZulu 30%

Stellenbosch 0-1 AmaZulu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stellenbosch 0-1 AmaZulu (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 39% pentru victoria lui AmaZulu, iar cotele fără marjă 30%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG n-a ieșit (NG avea 63%). Scorul exact 0-1 avea 15,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 3 cornere (2-1) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Stellenboschîn meciAmaZulu
2
Cornere
1
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stellenbosch vs AmaZulu

Stellenbosch marchează 0,4 goluri pe meci și primește 0,6. AmaZulu marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,6. La Stellenbosch, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Stellenbosch 3, egal 3, AmaZulu 1.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Stellenboschultimele 5AmaZulu
1,00
Puncte / meci
1,60
0,4
Goluri marcate / meci
1,4
0,6
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
2
0%
Peste 2,5 goluri
20%
0%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Stellenbosch și ultimele 5 AmaZulu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stellenbosch1-2-2

E
Marumo Gallants - Stellenbosch23.05.26 · Premiership
0-0
V
Stellenbosch - Orbit College FC16.05.26 · Premiership
2-0
E
Durban City FC - Stellenbosch08.05.26 · Premiership
0-0
Î
Stellenbosch - Orlando Pirates05.05.26 · Premiership
0-2
Î
Polokwane City - Stellenbosch26.04.26 · Premiership
1-0

AmaZulu2-2-1

V
Durban City FC - AmaZulu23.05.26 · Premiership
0-1
Î
AmaZulu - Kaizer Chiefs16.05.26 · Premiership
0-1
E
Orbit College FC - AmaZulu09.05.26 · Premiership
0-0
E
AmaZulu - Lamontville Golden Arrows06.05.26 · Premiership
1-1
V
AmaZulu - Chippa United25.04.26 · Premiership
5-1

Întâlniri directe Stellenbosch - AmaZulu

Stellenbosch 3Egal 3AmaZulu 1
V
Stellenbosch - AmaZulu27.02.2026 · pauză 1-0
1-0
Î
AmaZulu - Stellenbosch17.09.2025 · pauză 2-0
2-1
E
Stellenbosch - AmaZulu03.08.2025 · pauză 1-1
2-2
V
Stellenbosch - AmaZulu15.04.2025 · pauză 1-0
1-0
V
AmaZulu - Stellenbosch23.01.2025 · pauză 0-1
0-5
E
AmaZulu - Stellenbosch18.10.2024 · pauză 0-1
1-1
E
Stellenbosch - AmaZulu08.05.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Stellenbosch. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stellenbosch - AmaZulu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stellenbosch2.4737% fără marjă
X · Egal2.8732% fără marjă
2 · AmaZulu3.0530% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.66
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.44
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.35

Ambele marchează

GG Da 2.05
GG Nu 1.69

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.27
Pauză peste 1.5 3.40

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

Stellenbosch - AmaZulu s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Premiership (Africa de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stellenbosch vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 2 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, AmaZulu are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 7-3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Stellenbosch a câștigat de 3 ori, AmaZulu o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Stellenbosch - AmaZulu 1-0, pe 27 februarie 2026.

La case, diferența e mică: Stellenbosch are cota 2.47, AmaZulu 3.05. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.35, iar GG la 2.05.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Stellenbosch și 1,0 pentru AmaZulu. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 29% la victorie, față de 37%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 71%. Cota de 1.66 e peste cea corectă (1.41). Sub 2.5 goluri merită privit: 71% în model, iar 1.53 plătește peste cota corectă de 1.41. Nu marchează ambele (NG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Casele dau 1.69, mai mult. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Stellenbosch - AmaZulu

Goluri estimate: 0,85 Stellenbosch și 1,03 AmaZulu, total 1,88. 1X2 în model: 29% · 32% · 39%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-115,7%0-015,3%1-113,4%1-013,0%0-28,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Stellenbosch. Stellenbosch a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,5 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere2-1
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startStellenbosch · 2.47
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stellenbosch - AmaZulu?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Stellenbosch - AmaZulu?

În Premiership (Africa de Sud).

Unde s-a jucat Stellenbosch - AmaZulu?

Pe Sugar Ray Xulu Stadium, în Durban, sâmbătă, 1 august, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Stellenbosch - AmaZulu?

Niciuna clar: cotele erau 2.47 la gazde și 3.05 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Stellenbosch - AmaZulu?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →