Lamontville Golden Arrows – Milford FC
Ultimele 5 / 5: Lamontville Golden Arrows marchează 1.0 și primește 1.2. Milford FC 1.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 31% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
2.12 · forma 40% / 20%
GG
Da 1.88 · Nu 1.82
Analiză Lamontville Golden Arrows – Milford FC
Lamontville Golden Arrows o primește pe Milford FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Premiership (Africa de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lamontville Golden Arrows are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Milford FC are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 2.95 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 8,2% pe piața asta), rămân 41% pentru Lamontville Golden Arrows, 31% pentru egal și 28% pentru Milford FC. Favorită e Lamontville Golden Arrows. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.82.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,20) și cele deduse din cote (1,35 – 1,07) și ajunge la 1,13 goluri estimate pentru Lamontville Golden Arrows și 1,14 pentru Milford FC, adică 2,27 în total. Cu aceste valori, Lamontville Golden Arrows câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Milford FC câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | Lamontville Golden Arrows | Milford FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,13 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 36% |
Goluri estimate
1,13 – 1,14 · total 2,27
1X2 model
35% · 29% · 36%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| Lamontville. ↓ / Milford FC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,3 | 11,8 | 6,7 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 11,7 | 13,3 | 7,6 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 6,6 | 7,5 | 4,3 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,5 | 2,8 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lamontville Golden Arrows, coloane = goluri Milford FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Lamontville Golden Arrows e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Lamontville Golden Arrows 35%, egal 29%, Milford FC 36%. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lamontville Golden Arrows – Milford FC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lamontville Golden Arrows – Milford FC?
Meciul face parte din Premiership (Africa de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lamontville Golden Arrows – Milford FC?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 2.95 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Lamontville Golden Arrows, 31% egal și 28% pentru Milford FC, cu Lamontville Golden Arrows favorită la cota 2.25.
Câte goluri se așteaptă în Lamontville Golden Arrows – Milford FC?
Modelul nostru estimează 2,27 goluri (1,13 pentru Lamontville Golden Arrows, 1,14 pentru Milford FC). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–1.