Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

CehiaCehia · Divize D

Sparta Brno – Velke Mezirici

Sparta Brno
VVVVÎ
11:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Velke Mezirici
EÎVÎÎ
11.61 X4.10 24.10
1X1.16 X22.05 121.16

Ultimele 5 / 5: Sparta Brno marchează 2.4 și primește 1.4. Velke Mezirici 1.2 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 22% · Oaspete 22%

Goluri / meci

2.4 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

—

Analiză Sparta Brno – Velke Mezirici

Sparta Brno o primește pe Velke Mezirici sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30 (ora României), în Divize D (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sparta Brno are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Velke Mezirici are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 15 goluri primite (1,2 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sparta Brno stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Sparta Brno a câștigat 0, Velke Mezirici a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.05.2026, s-a terminat Velke Mezirici 2–1 Sparta Brno.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.61 / 4.10 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 56% pentru Sparta Brno, 22% pentru egal și 22% pentru Velke Mezirici. Favorită e Sparta Brno.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,70 goluri estimate pentru Sparta Brno și 1,30 pentru Velke Mezirici, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Sparta Brno câștigă în 67% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Velke Mezirici câștigă în 16%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSparta BrnoVelke Mezirici
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-11-1-3
Puncte / meci2,400,80
Goluri marcate (medie)12 (2,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)15 (3,0)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)2,701,30
Șanse de victorie (model)67%16%

Goluri estimate

2,70 – 1,30 · total 4,00

1X2 model

67% · 17% · 16%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
19%3
20%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sparta Brno ↓ / Velke Mezir. →012345
0 1,8 2,4 1,5 0,7 0,2 0,1
1 4,9 6,4 4,2 1,8 0,6 0,2
2 6,7 8,7 5,6 2,4 0,8 0,2
3 6,0 7,8 5,1 2,2 0,7 0,2
4 4,1 5,3 3,4 1,5 0,5 0,1
5 2,2 2,8 1,9 0,8 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sparta Brno, coloane = goluri Velke Mezirici.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Velke Mezirici. Velke Mezirici primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Sparta Brno are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.61 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.2
1.4
Primite / meci
3.0
80%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sparta Brno – Velke Mezirici?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sparta Brno – Velke Mezirici?

Meciul face parte din Divize D (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sparta Brno – Velke Mezirici?

Cotele 1X2 sunt 1.61 / 4.10 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Sparta Brno, 22% egal și 22% pentru Velke Mezirici, cu Sparta Brno favorită la cota 1.61.

Câte goluri se așteaptă în Sparta Brno – Velke Mezirici?

Modelul nostru estimează 4,00 goluri (2,70 pentru Sparta Brno, 1,30 pentru Velke Mezirici). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Divize D
04.10
16:00
1.SC Znojmo – AFC Humpolec 0–2