Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash
Ultimele 5 / 5: Skchf Sevastopol marchează 2.8 și primește 0.4. Neftyanik Izberbash 0.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 72% · Egal 17% · Oaspete 11%
Goluri / meci
2.8 + 0.6
Peste 2.5
1.51 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.97 · Nu 1.74
Analiză Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash
Skchf Sevastopol o primește pe Neftyanik Izberbash sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Skchf Sevastopol are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 2 goluri primite (2,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Neftyanik Izberbash are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 7 goluri primite (0,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Skchf Sevastopol stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Skchf Sevastopol a câștigat 1, Neftyanik Izberbash a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Neftyanik Izberbash 0–3 Skchf Sevastopol.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.15 / 8.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 72% pentru Skchf Sevastopol, 17% pentru egal și 11% pentru Neftyanik Izberbash. Favorită e Skchf Sevastopol. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.51 și sub 2.5 la 2.32, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.74.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 0,50) și cele deduse din cote (2,34 – 0,80) și ajunge la 2,22 goluri estimate pentru Skchf Sevastopol și 0,65 pentru Neftyanik Izberbash, adică 2,87 în total. Cu aceste valori, Skchf Sevastopol câștigă în 73% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Neftyanik Izberbash câștigă în 10%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 14,0%.
| Indicator | Skchf Sevastopol | Neftyanik Izberbash |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,22 | 0,65 |
| Șanse de victorie (model) | 73% | 10% |
Goluri estimate
2,22 – 0,65 · total 2,87
1X2 model
73% · 17% · 10%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Skchf Sevas. ↓ / Neftyanik I. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,7 | 3,7 | 1,2 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 12,6 | 8,2 | 2,7 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 14,0 | 9,1 | 3,0 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 10,3 | 6,7 | 2,2 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 5,7 | 3,7 | 1,2 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 2,5 | 1,7 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Skchf Sevastopol, coloane = goluri Neftyanik Izberbash.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,60 goluri, cotele doar 3,13. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Skchf Sevastopol are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28). Scorul cel mai probabil: 2–0 (14,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Neftyanik Izberbash – Skchf Sevastopol | 0–1 | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash?
Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash?
Cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.15 / 8.20. Fără marjă, asta înseamnă 72% pentru Skchf Sevastopol, 17% egal și 11% pentru Neftyanik Izberbash, cu Skchf Sevastopol favorită la cota 1.25.
Câte goluri se așteaptă în Skchf Sevastopol – Neftyanik Izberbash?
Modelul nostru estimează 2,87 goluri (2,22 pentru Skchf Sevastopol, 0,65 pentru Neftyanik Izberbash). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 2–0.