Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog
Ultimele 5 / 5: Angusht Nazran marchează 1.0 și primește 2.2. Shakhtar Donetsk Taganrog 1.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 14% · Egal 20% · Oaspete 66%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
1.47 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.70 · Nu 2.05
Analiză Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog
Angusht Nazran o primește pe Shakhtar Donetsk Taganrog sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Angusht Nazran are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Shakhtar Donetsk Taganrog are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shakhtar Donetsk Taganrog stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Angusht Nazran a câștigat 0, Shakhtar Donetsk Taganrog a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 1. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Shakhtar Donetsk Taganrog 1–0 Angusht Nazran.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.20 / 4.55 / 1.36. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 14% pentru Angusht Nazran, 20% pentru egal și 66% pentru Shakhtar Donetsk Taganrog. Favorită e Shakhtar Donetsk Taganrog. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.70 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,70) și cele deduse din cote (0,96 – 2,25) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Angusht Nazran și 1,97 pentru Shakhtar Donetsk Taganrog, adică 2,95 în total. Cu aceste valori, Angusht Nazran câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Shakhtar Donetsk Taganrog câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,3%.
| Indicator | Angusht Nazran | Shakhtar Donetsk Taganrog |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 1,97 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 61% |
Goluri estimate
0,98 – 1,97 · total 2,95
1X2 model
18% · 21% · 61%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Angusht Naz. ↓ / Shakhtar Do. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,2 | 10,3 | 10,2 | 6,7 | 3,3 | 1,3 |
| 1 | 5,1 | 10,1 | 10,0 | 6,5 | 3,2 | 1,3 |
| 2 | 2,5 | 5,0 | 4,9 | 3,2 | 1,6 | 0,6 |
| 3 | 0,8 | 1,6 | 1,6 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Angusht Nazran, coloane = goluri Shakhtar Donetsk Taganrog.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Angusht Nazran. Angusht Nazran primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,70 goluri, cotele doar 3,21. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Shakhtar Donetsk Taganrog are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Shakhtar Donetsk Taganrog – Angusht Nazran | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog?
Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog?
Cotele 1X2 sunt 6.20 / 4.55 / 1.36. Fără marjă, asta înseamnă 14% pentru Angusht Nazran, 20% egal și 66% pentru Shakhtar Donetsk Taganrog, cu Shakhtar Donetsk Taganrog favorită la cota 1.36.
Câte goluri se așteaptă în Angusht Nazran – Shakhtar Donetsk Taganrog?
Modelul nostru estimează 2,95 goluri (0,98 pentru Angusht Nazran, 1,97 pentru Shakhtar Donetsk Taganrog). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 0–1.