Duminică18 octombrie
Live 155 Pune pont

TurciaTurcia · 1. Lig

Sivasspor - Esenler Erokspor

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Turcia1. Lig · Turcia Final
Sivasspor
ÎVÎÎV
Final0-0Pauză 0-0
Esenler Erokspor
ÎEÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Sivasspor 31%Egal 28%Esenler Erokspor 42%

Sivasspor 0-0 Esenler Erokspor: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sivasspor 0-0 Esenler Erokspor (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 52%), iar GG n-a ieșit (NG avea 48%). Scorul exact 0-0 avea 7,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (8-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Sivassporîn meciEsenler Erokspor
8
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sivasspor vs Esenler Erokspor

Sivasspor marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. Esenler Erokspor marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. La Sivasspor, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,6goluri estimate
48%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sivassporultimele 5Esenler Erokspor
1,20
Puncte / meci
1,40
1,2
Goluri marcate / meci
0,8
1,8
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
20%
80%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Sivasspor și ultimele 5 Esenler Erokspor, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sivasspor2-0-3

Î
Bandirmaspor - Sivasspor02.05.26 · 1. Lig
1-0
V
Sivasspor - Igdir26.04.26 · 1. Lig
2-1
Î
Corum FK - Sivasspor19.04.26 · 1. Lig
3-1
Î
Sivasspor - Istanbulspor13.04.26 · 1. Lig
1-3
V
Boluspor - Sivasspor09.04.26 · 1. Lig
1-2

Esenler Erokspor2-1-2

Î
Esenler Erokspor - Corum FK24.05.26 · 1. Lig
0-2
E
Esenler Erokspor - Pendikspor02.05.26 · 1. Lig
1-1
Î
Sariyer - Esenler Erokspor26.04.26 · 1. Lig
1-0
V1-0
V
Sakaryaspor - Esenler Erokspor13.04.26 · 1. Lig
1-2

Întâlniri directe Sivasspor - Esenler Erokspor

Sivasspor 0Egal 0Esenler Erokspor 2
Î
Sivasspor - Esenler Erokspor05.04.2026 · pauză 0-2
1-3
Î
Esenler Erokspor - Sivasspor23.11.2025 · pauză 0-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Sivasspor. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sivasspor - Esenler Erokspor

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sivasspor3.0031% fără marjă
X · Egal3.3528% fără marjă
2 · Esenler Erokspor2.2242% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.63
X2 1.31
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.78

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.44
Pauză peste 1.5 2.57

Cornere

Sub 9.5 1.71
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

Sivasspor - Esenler Erokspor s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 1. Lig (Turcia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Sivasspor are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Esenler Erokspor vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Sivasspor a câștigat niciodată, Esenler Erokspor de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Sivasspor - Esenler Erokspor 1-3, pe 5 aprilie 2026.

Esenler Erokspor pleacă favorită, la cota 2.22. Egalul e la 3.35, iar Sivasspor la 3.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.78, iar GG la 1.65.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Sivasspor și 1,4 pentru Esenler Erokspor. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.31 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Peste 1.5 goluri are 73% în model, dar la 1.25 plătește sub cota corectă de 1.37. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sivasspor - Esenler Erokspor

Goluri estimate: 1,18 Sivasspor și 1,40 Esenler Erokspor, total 2,58. 1X2 în model: 32% · 26% · 42%. Peste 2,5: 48% (cotă corectă 2.08). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 52% · peste 2,5: 48% (verde).

Scoruri probabile

1-112,5%0-110,6%1-08,9%1-28,8%0-07,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Sivasspor. Sivasspor a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere8-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startEsenler Erokspor · 2.22
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sivasspor - Esenler Erokspor?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Sivasspor - Esenler Erokspor?

În 1. Lig (Turcia).

Cine era favorită în Sivasspor - Esenler Erokspor?

Esenler Erokspor pleca favorită, la cota 2.22. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Sivasspor - Esenler Erokspor?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din 1. Lig

Toată liga →