Sisaket United – BG Pathum United
Ultimele 5 / 5: Sisaket United marchează 1.4 și primește 1.6. BG Pathum United 1.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 22% · Egal 30% · Oaspete 48%
Goluri / meci
1.4 + 1.6
Peste 2.5
1.97 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.80 · Nu 1.90
Analiză Sisaket United – BG Pathum United
Sisaket United o primește pe BG Pathum United duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Thai League 1 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sisaket United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. BG Pathum United are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.15 / 3.10 / 1.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 22% pentru Sisaket United, 30% pentru egal și 48% pentru BG Pathum United. Favorită e BG Pathum United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.74, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,60) și cele deduse din cote (0,99 – 1,56) și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Sisaket United și 1,58 pentru BG Pathum United, adică 2,88 în total. Cu aceste valori, Sisaket United câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 25%, iar BG Pathum United câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Sisaket United | BG Pathum United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 100% |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,58 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 44% |
Goluri estimate
1,30 – 1,58 · total 2,88
1X2 model
31% · 25% · 44%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Sisaket Uni. ↓ / BG Pathum U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 8,9 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 7,3 | 11,5 | 9,1 | 4,8 | 1,9 | 0,6 |
| 2 | 4,7 | 7,5 | 5,9 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 2,1 | 3,2 | 2,6 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sisaket United, coloane = goluri BG Pathum United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sisaket United. Sisaket United primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: BG Pathum United. BG Pathum United primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 2,55. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. BG Pathum United e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sisaket United – BG Pathum United?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sisaket United – BG Pathum United?
Meciul face parte din Thai League 1 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sisaket United – BG Pathum United?
Cotele 1X2 sunt 4.15 / 3.10 / 1.90. Fără marjă, asta înseamnă 22% pentru Sisaket United, 30% egal și 48% pentru BG Pathum United, cu BG Pathum United favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Sisaket United – BG Pathum United?
Modelul nostru estimează 2,88 goluri (1,30 pentru Sisaket United, 1,58 pentru BG Pathum United). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.