Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

ThailandaThailanda · Thai League 1

Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol

Chiangrai United
ÎÎEVV
14:30 Duminică, 18 octombrie
Ratchaburi Mitr Phol
ÎVEEÎ
12.92 X3.20 22.30
1X1.53 X21.34 121.29

Ultimele 5 / 5: Chiangrai United marchează 0.8 și primește 0.8. Ratchaburi Mitr Phol 2.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 29% · Oaspete 40%

Goluri / meci

0.8 + 2.4

Peste 2.5

1.95 · forma 20% / 40%

GG

Da 1.75 · Nu 1.97

Analiză Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol

Chiangrai United o primește pe Ratchaburi Mitr Phol duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Thai League 1 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Chiangrai United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ratchaburi Mitr Phol are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 9 goluri primite (2,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Chiangrai United a câștigat 3, Ratchaburi Mitr Phol a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 29.04.2026, s-a terminat Chiangrai United 1–0 Ratchaburi Mitr Phol.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.20 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 31% pentru Chiangrai United, 29% pentru egal și 40% pentru Ratchaburi Mitr Phol. Favorită e Ratchaburi Mitr Phol. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,60) și cele deduse din cote (1,20 – 1,38) și ajunge la 1,25 goluri estimate pentru Chiangrai United și 1,49 pentru Ratchaburi Mitr Phol, adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Chiangrai United câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Ratchaburi Mitr Phol câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorChiangrai UnitedRatchaburi Mitr Phol
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)12 (2,4)
Goluri primite (medie)4 (0,8)9 (1,8)
% Peste 2.520%40%
% GG40%60%
Victorii H2H (5 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,251,49
Șanse de victorie (model)32%43%

Goluri estimate

1,25 – 1,49 · total 2,74

1X2 model

32% · 25% · 43%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Chiangrai U. ↓ / Ratchaburi . →012345
0 6,5 9,6 7,2 3,6 1,3 0,4
1 8,1 12,0 9,0 4,4 1,7 0,5
2 5,0 7,5 5,6 2,8 1,0 0,3
3 2,1 3,1 2,3 1,2 0,4 0,1
4 0,7 1,0 0,7 0,4 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chiangrai United, coloane = goluri Ratchaburi Mitr Phol.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ratchaburi Mitr Phol. Ratchaburi Mitr Phol primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Ratchaburi Mitr Phol e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,4 goluri, față de 2,74 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.27 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.4
0.8
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
40%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol?

Meciul face parte din Thai League 1 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol?

Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.20 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Chiangrai United, 29% egal și 40% pentru Ratchaburi Mitr Phol, cu Ratchaburi Mitr Phol favorită la cota 2.30.

Câte goluri se așteaptă în Chiangrai United – Ratchaburi Mitr Phol?

Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,25 pentru Chiangrai United, 1,49 pentru Ratchaburi Mitr Phol). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Thai League 1
17.10
14:00
Sukhothai – Rasisalai United 1.903.50
17.10
14:30
Chonburi FC – Prachuap 2.372.80
17.10
15:00
Rayong – Uthai Thani 2.772.40
18.10
14:00
Bangkok United – Port FC 2.073.60