Sâmbătă17 octombrie
Live 55 Pune pont

International cluburi · AFC - Challenge League

Shan United – Hang Yuen

Shan United
VVÎVE
12:30 Duminică, 18 octombrie
Hang Yuen
EEEVÎ
12.07 X3.65 22.85
1X1.32 X21.60 121.20

Ultimele 5 / 5: Shan United marchează 2.2 și primește 1.0. Hang Yuen 0.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 25% · Oaspete 32%

Goluri / meci

2.2 + 0.8

Peste 2.5

1.50 · forma 60% / 20%

GG

Da 1.48 · Nu 2.47

Analiză Shan United – Hang Yuen

Shan United o primește pe Hang Yuen duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în AFC - Challenge League (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Shan United are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Hang Yuen are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shan United stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.65 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Shan United, 25% pentru egal și 32% pentru Hang Yuen. Favorită e Shan United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 0,90) și cele deduse din cote (1,72 – 1,44) și ajunge la 1,61 goluri estimate pentru Shan United și 1,17 pentru Hang Yuen, adică 2,78 în total. Cu aceste valori, Shan United câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Hang Yuen câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%.

Statistici-cheie
IndicatorShan UnitedHang Yuen
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-3-1
Puncte / meci2,001,20
Goluri marcate (medie)11 (2,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)5 (1,0)4 (0,8)
% Peste 2.560%20%
% GG40%60%
Goluri estimate (model)1,611,17
Șanse de victorie (model)47%28%

Goluri estimate

1,61 – 1,17 · total 2,78

1X2 model

47% · 25% · 28%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Shan United ↓ / Hang Yuen →012345
0 6,2 7,3 4,2 1,7 0,5 0,1
1 10,0 11,7 6,8 2,7 0,8 0,2
2 8,0 9,4 5,5 2,1 0,6 0,1
3 4,3 5,0 3,0 1,2 0,3 0,1
4 1,7 2,0 1,2 0,5 0,1 0,0
5 0,6 0,7 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shan United, coloane = goluri Hang Yuen.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 3,15. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
0.8
1.0
Primite / meci
0.8
60%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
20%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Shan United – Hang Yuen?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Shan United – Hang Yuen?

Meciul face parte din AFC - Challenge League (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Shan United – Hang Yuen?

Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.65 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Shan United, 25% egal și 32% pentru Hang Yuen, cu Shan United favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Shan United – Hang Yuen?

Modelul nostru estimează 2,78 goluri (1,61 pentru Shan United, 1,17 pentru Hang Yuen). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din AFC - Challenge League
17.10
14:00
Al Arabi – Homs Al Fidaa 1.803.90
17.10
15:00
Ahal FC – Paro 2.352.47
17.10
16:25
FC Goa – Regar TadAZ Tursunzoda 2.402.62
17.10
17:00
Nejmeh Beirut – FK Istiklol 2.902.20
17.10
18:00
Al Ansar – Al Ittihad Aleppo 2.472.65
17.10
20:30
Qadsia SC – Fortis FC Limited 1.179.30