International cluburi · AFC - Challenge League
Qadsia SC – Fortis FC Limited
Ultimele 5 / 5: Qadsia SC marchează 1.4 și primește 0.4. Fortis FC Limited 3.4 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 78% · Egal 14% · Oaspete 8%
Goluri / meci
1.4 + 3.4
Peste 2.5
1.36 · forma 40% / 60%
GG
Da 2.00 · Nu 1.72
Analiză Qadsia SC – Fortis FC Limited
Qadsia SC o primește pe Fortis FC Limited sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30 (ora României), în AFC - Challenge League (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Qadsia SC are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 2 goluri primite (1,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Fortis FC Limited are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 4 goluri primite (3,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.15 / 6.40 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 78% pentru Qadsia SC, 14% pentru egal și 8% pentru Fortis FC Limited. Favorită e Qadsia SC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.36 și sub 2.5 la 2.72, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.00 și Nu la 1.72.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,90) și cele deduse din cote (2,67 – 0,76) și ajunge la 1,89 goluri estimate pentru Qadsia SC și 1,33 pentru Fortis FC Limited, adică 3,22 în total. Cu aceste valori, Qadsia SC câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Fortis FC Limited câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 27 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Qadsia SC | Fortis FC Limited |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 17 (3,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 20% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,89 | 1,33 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 27% |
Goluri estimate
1,89 – 1,33 · total 3,22
1X2 model
51% · 22% · 27%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Qadsia SC ↓ / Fortis FC L. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,0 | 5,3 | 3,5 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 7,6 | 10,0 | 6,7 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 7,1 | 9,5 | 6,3 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,5 | 6,0 | 4,0 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 2,1 | 2,8 | 1,9 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,8 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Qadsia SC, coloane = goluri Fortis FC Limited.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Qadsia SC are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 2.00 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Qadsia SC – Fortis FC Limited?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Qadsia SC – Fortis FC Limited?
Meciul face parte din AFC - Challenge League (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Qadsia SC – Fortis FC Limited?
Cotele 1X2 sunt 1.15 / 6.40 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 78% pentru Qadsia SC, 14% egal și 8% pentru Fortis FC Limited, cu Qadsia SC favorită la cota 1.15.
Câte goluri se așteaptă în Qadsia SC – Fortis FC Limited?
Modelul nostru estimează 3,22 goluri (1,89 pentru Qadsia SC, 1,33 pentru Fortis FC Limited). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.