SC Pinkafeld – Sv Lackenbach
Ultimele 5 / 5: SC Pinkafeld marchează 3.0 și primește 1.6. Sv Lackenbach 1.0 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 69% · Egal 17% · Oaspete 14%
Goluri / meci
3.0 + 1.0
Peste 2.5
1.22 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză SC Pinkafeld – Sv Lackenbach
SC Pinkafeld o primește pe Sv Lackenbach sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
SC Pinkafeld are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Sv Lackenbach are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 12 goluri primite (1,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, SC Pinkafeld stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.30 / 5.30 / 6.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 69% pentru SC Pinkafeld, 17% pentru egal și 14% pentru Sv Lackenbach. Favorită e SC Pinkafeld. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.22 și sub 2.5 la 3.40, adică 74% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,70 – 1,30) și cele deduse din cote (2,66 – 1,17) și ajunge la 2,68 goluri estimate pentru SC Pinkafeld și 1,23 pentru Sv Lackenbach, adică 3,91 în total. Cu aceste valori, SC Pinkafeld câștigă în 68% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Sv Lackenbach câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,9%.
| Indicator | SC Pinkafeld | Sv Lackenbach |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 2,68 | 1,23 |
| Șanse de victorie (model) | 68% | 15% |
Goluri estimate
2,68 – 1,23 · total 3,91
1X2 model
68% · 17% · 15%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| SC Pinkafeld ↓ / Sv Lackenba. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 2,5 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 5,4 | 6,6 | 4,1 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 7,2 | 8,9 | 5,4 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 6,4 | 7,9 | 4,9 | 2,0 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 4,3 | 5,3 | 3,3 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 2,3 | 2,8 | 1,7 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SC Pinkafeld, coloane = goluri Sv Lackenbach.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: SC Pinkafeld. SC Pinkafeld primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Sv Lackenbach. Sv Lackenbach primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie SC Pinkafeld are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe SC Pinkafeld – Sv Lackenbach?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă SC Pinkafeld – Sv Lackenbach?
Meciul face parte din Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre SC Pinkafeld – Sv Lackenbach?
Cotele 1X2 sunt 1.30 / 5.30 / 6.30. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru SC Pinkafeld, 17% egal și 14% pentru Sv Lackenbach, cu SC Pinkafeld favorită la cota 1.30.
Câte goluri se așteaptă în SC Pinkafeld – Sv Lackenbach?
Modelul nostru estimează 3,91 goluri (2,68 pentru SC Pinkafeld, 1,23 pentru Sv Lackenbach). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.