ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf
Ultimele 5 / 5: ASK Kohfidisch marchează 1.2 și primește 2.0. SV Leithaprodersdorf 2.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 23% · Oaspete 51%
Goluri / meci
1.2 + 2.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf
ASK Kohfidisch o primește pe SV Leithaprodersdorf sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
ASK Kohfidisch are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. SV Leithaprodersdorf are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, SV Leithaprodersdorf stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, ASK Kohfidisch a câștigat 1, SV Leithaprodersdorf a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat ASK Kohfidisch 2–1 SV Leithaprodersdorf.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.85 / 1.78. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 26% pentru ASK Kohfidisch, 23% pentru egal și 51% pentru SV Leithaprodersdorf. Favorită e SV Leithaprodersdorf.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru ASK Kohfidisch și 2,40 pentru SV Leithaprodersdorf, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, ASK Kohfidisch câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 18%, iar SV Leithaprodersdorf câștigă în 64%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | ASK Kohfidisch | SV Leithaprodersdorf |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 2,40 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 64% |
Goluri estimate
1,20 – 2,40 · total 3,60
1X2 model
18% · 18% · 64%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| ASK Kohfidi. ↓ / SV Leithapr. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 6,6 | 7,9 | 6,3 | 3,8 | 1,8 |
| 1 | 3,3 | 7,9 | 9,4 | 7,6 | 4,5 | 2,2 |
| 2 | 2,0 | 4,7 | 5,7 | 4,5 | 2,7 | 1,3 |
| 3 | 0,8 | 1,9 | 2,3 | 1,8 | 1,1 | 0,5 |
| 4 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,2 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ASK Kohfidisch, coloane = goluri SV Leithaprodersdorf.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: ASK Kohfidisch. ASK Kohfidisch primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie SV Leithaprodersdorf are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.78 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf | — | 2–1 |
| 08.11.25 | SV Leithaprodersdorf – ASK Kohfidisch | — | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf?
Meciul face parte din Burgenlandliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf?
Cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.85 / 1.78. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru ASK Kohfidisch, 23% egal și 51% pentru SV Leithaprodersdorf, cu SV Leithaprodersdorf favorită la cota 1.78.
Câte goluri se așteaptă în ASK Kohfidisch – SV Leithaprodersdorf?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,20 pentru ASK Kohfidisch, 2,40 pentru SV Leithaprodersdorf). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–2.