Duminică18 octombrie
Live 43 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

San Telmo – Defensores Belgrano

San Telmo
ÎVVÎV
21:30 Luni, 19 octombrie
Defensores Belgrano
ÎEÎVV
12.92 X2.57 22.92
1X1.37 X21.37 121.46

Ultimele 5 / 5: San Telmo marchează 1.2 și primește 0.8. Defensores Belgrano 1.0 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 32% · Egal 36% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

3.15 · forma 20% / 60%

GG

Da 2.37 · Nu 1.51

Analiză San Telmo – Defensores Belgrano

San Telmo o primește pe Defensores Belgrano luni, 19 octombrie, ora 21:30 (ora României), în Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

San Telmo are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Defensores Belgrano are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, San Telmo a câștigat 2, Defensores Belgrano a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat Defensores Belgrano 1–0 San Telmo.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 2.57 / 2.92. După ce scoatem marja (aproximativ 7,4% pe piața asta), rămân 32% pentru San Telmo, 36% pentru egal și 32% pentru Defensores Belgrano. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 3.15 și sub 2.5 la 1.31, adică 29% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.37 și Nu la 1.51.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,90) și cele deduse din cote (0,95 – 0,95) și ajunge la 1,12 goluri estimate pentru San Telmo și 0,92 pentru Defensores Belgrano, adică 2,04 în total. Cu aceste valori, San Telmo câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Defensores Belgrano câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSan TelmoDefensores Belgrano
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-1-2
Puncte / meci1,801,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)4 (0,8)7 (1,4)
% Peste 2.520%60%
% GG20%40%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,120,92
Șanse de victorie (model)40%30%

Goluri estimate

1,12 – 0,92 · total 2,04

1X2 model

40% · 30% · 30%

Peste 2.5 model

33% · cotă corectă 3.03

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
13%0
27%1
27%2
18%3
9%4
6%5+

Sub 2.5: 67% · Peste 2.5: 33% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
San Telmo ↓ / Defensores . →012345
0 13,0 12,0 5,5 1,7 0,4 0,1
1 14,6 13,4 6,2 1,9 0,4 0,1
2 8,2 7,5 3,5 1,1 0,2 0,0
3 3,0 2,8 1,3 0,4 0,1 0,0
4 0,9 0,8 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri San Telmo, coloane = goluri Defensores Belgrano.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.37 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
0.8
Primite / meci
1.4
60%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
60%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe San Telmo – Defensores Belgrano?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 21:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă San Telmo – Defensores Belgrano?

Meciul face parte din Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre San Telmo – Defensores Belgrano?

Cotele 1X2 sunt 2.92 / 2.57 / 2.92. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru San Telmo, 36% egal și 32% pentru Defensores Belgrano, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în San Telmo – Defensores Belgrano?

Modelul nostru estimează 2,04 goluri (1,12 pentru San Telmo, 0,92 pentru Defensores Belgrano). Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Primera Nacional
18.10
21:30
Los Andes – CA All Boys 2.104.25