Louisville City – Indy Eleven
Ultimele 5 / 5: Louisville City marchează 1.6 și primește 1.0. Indy Eleven 0.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.6 + 0.4
Peste 2.5
1.54 · forma 60% / 20%
GG
Da 1.56 · Nu 2.27
Analiză Louisville City – Indy Eleven
Louisville City o primește pe Indy Eleven duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în USL Championship (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Louisville City are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Indy Eleven are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 8 goluri primite (0,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Louisville City stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Louisville City a câștigat 3, Indy Eleven a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 23.08.2026, s-a terminat Indy Eleven 2–1 Louisville City.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.71 / 3.80 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Louisville City, 24% pentru egal și 22% pentru Indy Eleven. Favorită e Louisville City. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.27.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 0,70) și cele deduse din cote (1,91 – 1,18) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Louisville City și 0,94 pentru Indy Eleven, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Louisville City câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Indy Eleven câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 11,8%.
| Indicator | Louisville City | Indy Eleven |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,76 | 0,94 |
| Șanse de victorie (model) | 57% | 20% |
Goluri estimate
1,76 – 0,94 · total 2,70
1X2 model
57% · 23% · 20%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Louisville . ↓ / Indy Eleven → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 6,3 | 3,0 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 11,8 | 11,1 | 5,2 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,4 | 9,8 | 4,6 | 1,4 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 6,1 | 5,7 | 2,7 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,7 | 2,5 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Louisville City, coloane = goluri Indy Eleven.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Indy Eleven. Indy Eleven primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Indy Eleven. Indy Eleven a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,30 goluri, cotele doar 3,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,2 goluri, față de 2,70 cât estimează modelul acum.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Louisville City are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.71 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.08.26 | Indy Eleven – Louisville City | 1–0 | 2–1 |
| 05.10.25 | Louisville City – Indy Eleven | 1–0 | 2–0 |
| 31.08.25 | Indy Eleven – Louisville City | 1–1 | 1–3 |
| 06.10.24 | Indy Eleven – Louisville City | 1–1 | 2–2 |
| 06.04.24 | Louisville City – Indy Eleven | 2–1 | 5–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Louisville City – Indy Eleven?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Louisville City – Indy Eleven?
Meciul face parte din USL Championship (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Louisville City – Indy Eleven?
Cotele 1X2 sunt 1.71 / 3.80 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Louisville City, 24% egal și 22% pentru Indy Eleven, cu Louisville City favorită la cota 1.71.
Câte goluri se așteaptă în Louisville City – Indy Eleven?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,76 pentru Louisville City, 0,94 pentru Indy Eleven). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–0.