Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

FrantaFranta · Seconde Ligue (F)

Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)

Roubiax Wervicq (F)
VVEEÎ
16:00 Duminică, 18 octombrie
Lille (F)
EEEVÎ
13.55 X3.65 21.82
1X1.80 X21.21 121.20

Ultimele 5 / 5: Roubiax Wervicq (F) marchează 1.6 și primește 1.6. Lille (F) 1.4 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 25% · Oaspete 50%

Goluri / meci

1.6 + 1.4

Peste 2.5

1.56 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.55 · Nu 2.30

Analiză Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)

Roubiax Wervicq (F) o primește pe Lille (F) duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Seconde Ligue (F) (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Roubiax Wervicq (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Lille (F) are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.55 / 3.65 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 25% pentru Roubiax Wervicq (F), 25% pentru egal și 50% pentru Lille (F). Favorită e Lille (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,50) și cele deduse din cote (1,24 – 1,80) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Roubiax Wervicq (F) și 1,65 pentru Lille (F), adică 3,07 în total. Cu aceste valori, Roubiax Wervicq (F) câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Lille (F) câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorRoubiax Wervicq (F)Lille (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-3-1
Puncte / meci1,601,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)8 (1,6)
% Peste 2.540%60%
% GG60%80%
Goluri estimate (model)1,421,65
Șanse de victorie (model)33%43%

Goluri estimate

1,42 – 1,65 · total 3,07

1X2 model

33% · 24% · 43%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Roubiax Wer. ↓ / Lille (F) →012345
0 4,6 7,7 6,3 3,5 1,4 0,5
1 6,6 10,9 9,0 4,9 2,0 0,7
2 4,7 7,7 6,4 3,5 1,4 0,5
3 2,2 3,7 3,0 1,7 0,7 0,2
4 0,8 1,3 1,1 0,6 0,2 0,1
5 0,2 0,4 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Roubiax Wervicq (F), coloane = goluri Lille (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Roubiax Wervicq (F). Roubiax Wervicq (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Lille (F). Lille (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Lille (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Roubiax Wervicq (F) 33%, egal 24%, Lille (F) 43%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)?

Meciul face parte din Seconde Ligue (F) (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)?

Cotele 1X2 sunt 3.55 / 3.65 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Roubiax Wervicq (F), 25% egal și 50% pentru Lille (F), cu Lille (F) favorită la cota 1.82.

Câte goluri se așteaptă în Roubiax Wervicq (F) – Lille (F)?

Modelul nostru estimează 3,07 goluri (1,42 pentru Roubiax Wervicq (F), 1,65 pentru Lille (F)). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Seconde Ligue (F)
17.10
16:00
Saint Etienne (F) – Metz (F) 2.222.90
17.10
16:00
Grenoble (F) – Nice (F) 2.722.25