Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

FrantaFranta · Seconde Ligue (F)

Grenoble (F) – Nice (F)

Grenoble (F)
EÎÎÎÎ
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Nice (F)
VEÎEÎ
13.50 X3.55 21.85
1X1.76 X21.22 121.21

Ultimele 5 / 5: Grenoble (F) marchează 0.8 și primește 2.6. Nice (F) 0.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 26% · Egal 25% · Oaspete 49%

Goluri / meci

0.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 20%

GG

—

Analiză Grenoble (F) – Nice (F)

Grenoble (F) o primește pe Nice (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Seconde Ligue (F) (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Grenoble (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 13 goluri primite (0,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nice (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 5 goluri primite (0,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nice (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Grenoble (F) a câștigat 2, Nice (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Grenoble (F) 4–0 Nice (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.55 / 1.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 26% pentru Grenoble (F), 25% pentru egal și 49% pentru Nice (F). Favorită e Nice (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Grenoble (F) și 1,60 pentru Nice (F), adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Grenoble (F) câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Nice (F) câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,1%.

Statistici-cheie
IndicatorGrenoble (F)Nice (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-41-2-2
Puncte / meci0,201,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)13 (2,6)5 (1,0)
% Peste 2.560%20%
% GG60%40%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)0,901,60
Șanse de victorie (model)21%54%

Goluri estimate

0,90 – 1,60 · total 2,50

1X2 model

21% · 25% · 54%

Peste 2.5 model

45% · cotă corectă 2.22

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Grenoble (F) ↓ / Nice (F) →012345
0 8,2 13,1 10,5 5,6 2,2 0,7
1 7,4 11,8 9,5 5,0 2,0 0,6
2 3,3 5,3 4,3 2,3 0,9 0,3
3 1,0 1,6 1,3 0,7 0,3 0,1
4 0,2 0,4 0,3 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Grenoble (F), coloane = goluri Nice (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Grenoble (F). Grenoble (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Nice (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Nice (F) are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.85 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.6
2.6
Primite / meci
1.0
0%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
20%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Grenoble (F) – Nice (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Grenoble (F) – Nice (F)?

Meciul face parte din Seconde Ligue (F) (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Grenoble (F) – Nice (F)?

Cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.55 / 1.85. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Grenoble (F), 25% egal și 49% pentru Nice (F), cu Nice (F) favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Grenoble (F) – Nice (F)?

Modelul nostru estimează 2,50 goluri (0,90 pentru Grenoble (F), 1,60 pentru Nice (F)). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Seconde Ligue (F)
17.10
16:00
Saint Etienne (F) – Metz (F) 2.302.67