Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19

Rot Weiss Essen U19
VÎÎEV
12:00 Duminică, 18 octombrie
12.02 X4.00 22.72
1X1.35 X21.62 121.16

Ultimele 5 / 5: Rot Weiss Essen U19 marchează 2.2 și primește 2.4. Fortuna Dusseldorf U19 1.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 22% · Oaspete 33%

Goluri / meci

2.2 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19

Rot Weiss Essen U19 o primește pe Fortuna Dusseldorf U19 duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rot Weiss Essen U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fortuna Dusseldorf U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Rot Weiss Essen U19 a câștigat 0, Fortuna Dusseldorf U19 a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Fortuna Dusseldorf U19 1–1 Rot Weiss Essen U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 4.00 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 44% pentru Rot Weiss Essen U19, 22% pentru egal și 33% pentru Fortuna Dusseldorf U19. Favorită e Rot Weiss Essen U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Rot Weiss Essen U19 și 1,70 pentru Fortuna Dusseldorf U19, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Rot Weiss Essen U19 câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Fortuna Dusseldorf U19 câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,8%.

Statistici-cheie
IndicatorRot Weiss Essen U19Fortuna Dusseldorf U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)11 (2,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)12 (2,4)8 (1,6)
% Peste 2.580%40%
% GG60%60%
Victorii H2H (5 meciuri)04
Goluri estimate (model)1,901,70
Șanse de victorie (model)43%35%

Goluri estimate

1,90 – 1,70 · total 3,60

1X2 model

43% · 22% · 35%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

70% · cotă corectă 1.43

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rot Weiss E. ↓ / Fortuna Dus. →012345
0 2,7 4,6 3,9 2,2 1,0 0,3
1 5,2 8,8 7,5 4,3 1,8 0,6
2 4,9 8,4 7,1 4,0 1,7 0,6
3 3,1 5,3 4,5 2,6 1,1 0,4
4 1,5 2,5 2,1 1,2 0,5 0,2
5 0,6 1,0 0,8 0,5 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rot Weiss Essen U19, coloane = goluri Fortuna Dusseldorf U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Rot Weiss Essen U19. Rot Weiss Essen U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Fortuna Dusseldorf U19. Fortuna Dusseldorf U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Rot Weiss Essen U19 43%, egal 22%, Fortuna Dusseldorf U19 35%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.0
2.4
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19?

Cotele 1X2 sunt 2.02 / 4.00 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Rot Weiss Essen U19, 22% egal și 33% pentru Fortuna Dusseldorf U19, cu Rot Weiss Essen U19 favorită la cota 2.02.

Câte goluri se așteaptă în Rot Weiss Essen U19 – Fortuna Dusseldorf U19?

Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,90 pentru Rot Weiss Essen U19, 1,70 pentru Fortuna Dusseldorf U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 9.901.17