Spania · Primera Federacion (F)
Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)
Ultimele 5 / 5: Real Madrid B (F) marchează 1.0 și primește 1.8. Barcelona B (F) 1.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 23% · Egal 26% · Oaspete 51%
Goluri / meci
1.0 + 1.6
Peste 2.5
1.80 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.75 · Nu 1.97
Analiză Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)
Real Madrid B (F) o primește pe Barcelona B (F) duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Primera Federacion (F) (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Madrid B (F) are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Barcelona B (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Barcelona B (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Real Madrid B (F) a câștigat 1, Barcelona B (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Barcelona B (F) 3–0 Real Madrid B (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.85 / 3.50 / 1.77. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 23% pentru Real Madrid B (F), 26% pentru egal și 51% pentru Barcelona B (F). Favorită e Barcelona B (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,70) și cele deduse din cote (1,06 – 1,67) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru Real Madrid B (F) și 1,68 pentru Barcelona B (F), adică 2,91 în total. Cu aceste valori, Real Madrid B (F) câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Barcelona B (F) câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%.
| Indicator | Real Madrid B (F) | Barcelona B (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 1,68 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 48% |
Goluri estimate
1,23 – 1,68 · total 2,91
1X2 model
28% · 24% · 48%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Real Madrid. ↓ / Barcelona B. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,4 | 9,2 | 7,7 | 4,3 | 1,8 | 0,6 |
| 1 | 6,7 | 11,3 | 9,5 | 5,3 | 2,2 | 0,7 |
| 2 | 4,1 | 6,9 | 5,8 | 3,3 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 1,7 | 2,8 | 2,4 | 1,3 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,5 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Madrid B (F), coloane = goluri Barcelona B (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Real Madrid B (F). Real Madrid B (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Barcelona B (F). Barcelona B (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Barcelona B (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.75 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.04.26 | Barcelona B (F) – Real Madrid B (F) | 2–0 | 3–0 |
| 27.09.25 | Real Madrid B (F) – Barcelona B (F) | 2–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)?
Meciul face parte din Primera Federacion (F) (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)?
Cotele 1X2 sunt 3.85 / 3.50 / 1.77. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Real Madrid B (F), 26% egal și 51% pentru Barcelona B (F), cu Barcelona B (F) favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Real Madrid B (F) – Barcelona B (F)?
Modelul nostru estimează 2,91 goluri (1,23 pentru Real Madrid B (F), 1,68 pentru Barcelona B (F)). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.