Miercuri21 octombrie
Live 61 Pune pont

AngliaAnglia · League One

Reading - Leyton Orient

Statistici, scor live și cote · miercuri, 21 octombrie, ora 22:00

AngliaLeague One · Anglia Live 43′
Reading
ÎÎVEE
Live0 - 043′
Leyton Orient
VEÎVÎ
Șanse înainte de start, după cote
Reading 58%Egal 23%Leyton Orient 19%

Statistici Reading vs Leyton Orient

Reading marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,4. Leyton Orient marchează și primește câte 0,8 goluri pe meci. La Leyton Orient, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Reading 1, egal 0, Leyton Orient 3.

~2,7goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Readingultimele 5Leyton Orient
1,00
Puncte / meci
1,40
1,6
Goluri marcate / meci
0,8
1,4
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Reading și ultimele 5 Leyton Orient, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Reading1-2-2

Î
Wigan Athletic - Reading17.10.26 · League One
1-0
Î
Reading - Chelsea U2113.10.26 · EFL Trophy
0-2
V
Milton Keynes Dons - Reading10.10.26 · League One
1-5
E
Reading - Bradford City03.10.26 · League One
1-1
E
Wycombe Wanderers - Reading26.09.26 · League One
2-2

Leyton Orient2-1-2

V
Leyton Orient - Blackpool17.10.26 · League One
2-0
E
Bradford City - Leyton Orient10.10.26 · League One
0-0
Î
Leyton Orient - Plymouth Argyle03.10.26 · League One
0-2
V
Leyton Orient - Stevenage19.09.26 · League One
1-0
Î
Leyton Orient - Arsenal U2115.09.26 · EFL Trophy
1-2

Întâlniri directe Reading - Leyton Orient

Reading 1Egal 0Leyton Orient 3
Î
Leyton Orient - Reading17.01.2026 · pauză 1-0
3-1
V
Reading - Leyton Orient20.09.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Leyton Orient - Reading25.01.2025 · pauză 1-0
2-0
Î
Reading - Leyton Orient14.09.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Reading. 2 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Reading - Leyton Orient

0

Nu sunt ponturi publice pe meciul ăsta. Ponturile se închid cu 2 minute înainte de start.

Cotele de dinainte de start

1 · Reading1.6158% fără marjă
X · Egal4.1523% fără marjă
2 · Leyton Orient4.8019% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.11
X2 2.57
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.61

Ambele marchează

GG Da 1.75
GG Nu 1.97

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.30

Cornere

Sub 9.5 1.92
Peste 9.5 1.80

Analiză și pont Reading - Leyton Orient

Reading - Leyton Orient se joacă acum, în League One (Anglia). Analiza e cea de dinainte de start.

Reading vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Leyton Orient are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 4-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Reading a câștigat o dată, Leyton Orient de 3 ori. Ultima: Leyton Orient - Reading 3-1, pe 17 ianuarie 2026.

Casele o dau favorită pe Reading, la 1.61, cu egalul la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.61, iar GG la 1.75.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Reading și 1,1 pentru Leyton Orient. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 49% la victorie, față de 58%.

Verdict

Șansă dublă 1X are 74% în model, dar la 1.11 plătește sub cota corectă de 1.35. Peste 1.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.18, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Reading - Leyton Orient

Goluri estimate: 1,58 Reading și 1,08 Leyton Orient, total 2,66. 1X2 în model: 49% · 25% · 26%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-111,9%1-011,1%2-19,4%2-08,7%0-17,6%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,3 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media celor două.
  • Favorit fără formă. Reading e favorită, dar a câștigat un singur meci din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,0% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start21.10, 22:00
FavorităReading · 1.61
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

La ce oră începe Reading - Leyton Orient?

Miercuri, 21 octombrie, ora 22:00, ora României.

În ce competiție se joacă Reading - Leyton Orient?

În League One (Anglia).

Unde se joacă Reading - Leyton Orient?

Pe Stadionul Madejski, în Reading, Berkshire, miercuri, 21 octombrie, ora 22:00 (ora României).

Cine e favorită în Reading - Leyton Orient?

Reading, la cota 1.61. Egalul e la 4.15.

Câte goluri se așteaptă în Reading - Leyton Orient?

În jur de 2,7, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-1.

Alte meciuri din League One

Toată liga →