Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

ChileChile · Primera B

Puerto Montt - Union Espanola

Statistici și rezultat final · miercuri, 12 august

ChilePrimera B · Chile Final
Puerto Montt
ÎEVVÎ
Final0-1Pauză 0-0
Union Espanola
VÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Puerto Montt 49%Egal 27%Union Espanola 24%

Puerto Montt 0-1 Union Espanola: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puerto Montt 0-1 Union Espanola (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui Union Espanola, iar cotele fără marjă 24%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG n-a ieșit (NG avea 51%). Scorul exact 0-1 avea 9,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (4-2) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Puerto Monttîn meciUnion Espanola
4
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puerto Montt vs Union Espanola

Puerto Montt marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Union Espanola marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Puerto Montt, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Puerto Monttultimele 5Union Espanola
1,40
Puncte / meci
1,20
0,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,0
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Puerto Montt și ultimele 5 Union Espanola, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puerto Montt2-1-2

Î
Puerto Montt - Union Espanola12.08.26 · Primera B
0-1
E
CD Santa Cruz - Puerto Montt08.08.26 · Primera B
0-0
V
Deportes Recoleta - Puerto Montt02.08.26 · Primera B
0-1
V
Puerto Montt - Deportes Antofagasta26.07.26 · Primera B
3-2
Î2-0

Union Espanola2-0-3

V
Puerto Montt - Union Espanola12.08.26 · Primera B
0-1
Î
Union Espanola - Deportes Antofagasta08.08.26 · Primera B
0-3
Î
Deportes Magallanes - Union Espanola02.08.26 · Primera B
3-2
V
Union Espanola - Deportes Recoleta28.07.26 · Primera B
2-1
Î
Union Espanola - O'Higgins06.07.26 · Cupa
1-2

Întâlniri directe Puerto Montt - Union Espanola

Puerto Montt 0Egal 0Union Espanola 2
Î
Puerto Montt - Union Espanola12.08.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Union Espanola - Puerto Montt21.03.2026 · pauză 2-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Puerto Montt. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puerto Montt - Union Espanola

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puerto Montt1.9049% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Union Espanola3.9024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.63
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.32
Sub 2.5 1.71
Peste 2.5 2.02

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.90

Cornere

Sub 9.5 1.65
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Puerto Montt - Union Espanola s-a jucat miercuri, 12 august, în Primera B (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Puerto Montt vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Union Espanola are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Puerto Montt a câștigat niciodată, Union Espanola de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Puerto Montt - Union Espanola 0-1, pe 12 august 2026.

Casele o dau favorită pe Puerto Montt, la 1.90, cu egalul la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.02, iar GG la 1.82.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,4 pentru Puerto Montt și 1,0 pentru Union Espanola. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 72%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.39) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 56% în model, iar 1.71 e aproape de cota corectă (1.79). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Puerto Montt - Union Espanola

Goluri estimate: 1,41 Puerto Montt și 1,04 Union Espanola, total 2,45. 1X2 în model: 45% · 27% · 28%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%1-012,2%0-19,0%2-18,9%0-08,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Union Espanola. Union Espanola a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere4-2
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startPuerto Montt · 1.90
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puerto Montt - Union Espanola?

S-a jucat miercuri, 12 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Puerto Montt - Union Espanola?

În Primera B (Chile).

Cine era favorită în Puerto Montt - Union Espanola?

Puerto Montt pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Puerto Montt - Union Espanola?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →