Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ChileChile · Primera B

Cobreloa Calama – Deportes Recoleta

Cobreloa Calama
ÎÎVVÎ
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Deportes Recoleta
ÎVEVV
11.72 X3.75 24.25
1X1.18 X22.00 121.23

Ultimele 5 / 5: Cobreloa Calama marchează 1.0 și primește 1.2. Deportes Recoleta 1.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 54% · Egal 25% · Oaspete 22%

Goluri / meci

1.0 + 1.4

Peste 2.5

1.82 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.80 · Nu 1.92

Analiză Cobreloa Calama – Deportes Recoleta

Cobreloa Calama o primește pe Deportes Recoleta sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera B (Chile). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Cobreloa Calama are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Deportes Recoleta are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Deportes Recoleta stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Cobreloa Calama a câștigat 2, Deportes Recoleta a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.09.2025, s-a terminat Cobreloa Calama 4–0 Deportes Recoleta.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.75 / 4.25. După ce scoatem marja (aproximativ 8,3% pe piața asta), rămân 54% pentru Cobreloa Calama, 25% pentru egal și 22% pentru Deportes Recoleta. Favorită e Cobreloa Calama. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,71 – 1,00) și ajunge la 1,36 goluri estimate pentru Cobreloa Calama și 1,15 pentru Deportes Recoleta, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, Cobreloa Calama câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Deportes Recoleta câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCobreloa CalamaDeportes Recoleta
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)5 (1,0)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,361,15
Șanse de victorie (model)41%32%

Goluri estimate

1,36 – 1,15 · total 2,51

1X2 model

41% · 27% · 32%

Peste 2.5 model

46% · cotă corectă 2.17

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Cobreloa Ca. ↓ / Deportes Re. →012345
0 8,1 9,3 5,4 2,1 0,6 0,1
1 11,1 12,7 7,3 2,8 0,8 0,2
2 7,5 8,6 5,0 1,9 0,5 0,1
3 3,4 3,9 2,3 0,9 0,2 0,1
4 1,2 1,3 0,8 0,3 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cobreloa Calama, coloane = goluri Deportes Recoleta.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Cobreloa Calama – Deportes Recoleta?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Cobreloa Calama – Deportes Recoleta?

Meciul face parte din Primera B (Chile). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Cobreloa Calama – Deportes Recoleta?

Cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.75 / 4.25. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Cobreloa Calama, 25% egal și 22% pentru Deportes Recoleta, cu Cobreloa Calama favorită la cota 1.72.

Câte goluri se așteaptă în Cobreloa Calama – Deportes Recoleta?

Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,36 pentru Cobreloa Calama, 1,15 pentru Deportes Recoleta). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera B