Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 2. Liga

Pohronie - Povazska Bystrica

Statistici și rezultat final · vineri, 31 iulie

Slovacia2. Liga · Slovacia Final
Pohronie
EÎÎVÎ
Final2-1Pauză 1-0
Povazska Bystrica
VEÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Pohronie 56%Egal 25%Povazska Bystrica 19%

Pohronie 2-1 Povazska Bystrica: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Pohronie 2-1 Povazska Bystrica (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Pohronie, iar cotele fără marjă 56%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (68%). Scorul exact 2-1 avea 8,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (3-10) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Pohronieîn meciPovazska Bystrica
3
Cornere
10
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Pohronie vs Povazska Bystrica

Pohronie marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. Povazska Bystrica marchează și primește câte 1,8 goluri pe meci. La Povazska Bystrica, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Pohronie 2, egal 2, Povazska Bystrica 2.

~3,5goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Pohronieultimele 5Povazska Bystrica
0,80
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
1,8
2,2
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Pohronie și ultimele 5 Povazska Bystrica, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Pohronie1-1-3

E
Banik Lehota Vtacnikom - Pohronie25.07.26 · 2. Liga
3-3
Î
Dukla Banska Bystrica - Pohronie18.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
Î
Komarno - Pohronie11.07.26 · Amicale intercluburi
5-0
V
Pohronie - FK Podkonice04.07.26 · Amicale intercluburi
4-1
Î
Pohronie - Banik Lehota Vtacnikom27.06.26 · Amicale intercluburi
0-1

Povazska Bystrica2-1-2

V
Povazska Bystrica - Inter Bratislava25.07.26 · 2. Liga
3-1
E
GKS Tychy - Povazska Bystrica18.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
Î
Karvina - Povazska Bystrica10.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
V
Povazska Bystrica - Cadca04.07.26 · Amicale intercluburi
3-0
Î
Povazska Bystrica - Banik Ostrava B27.06.26 · Amicale intercluburi
1-4

Întâlniri directe Pohronie - Povazska Bystrica

Pohronie 2Egal 2Povazska Bystrica 2
V
Povazska Bystrica - Pohronie19.06.2026 · pauză 0-2
0-2
E
Povazska Bystrica - Pohronie08.05.2026 · pauză 0-0
1-1
V
Pohronie - Povazska Bystrica24.10.2025 · pauză 3-0
4-0
Î
Povazska Bystrica - Pohronie09.05.2025 · pauză 1-0
3-1
Î
Pohronie - Povazska Bystrica25.10.2024 · pauză 1-0
1-2
E
Povazska Bystrica - Pohronie04.05.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Pohronie. 3 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Pohronie - Povazska Bystrica

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Pohronie1.6256% fără marjă
X · Egal3.6025% fără marjă
2 · Povazska Bystrica4.8519% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.12
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.03
Sub 2.5 2.60
Peste 2.5 1.38

Ambele marchează

GG Da 1.33
GG Nu 3.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.72
Pauză peste 1.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Pohronie - Povazska Bystrica s-a jucat vineri, 31 iulie, în 2. Liga (Slovacia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Pohronie vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 11. În ultimele 5 meciuri, Povazska Bystrica are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Pohronie a câștigat de 2 ori, Povazska Bystrica de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Povazska Bystrica - Pohronie 0-2, pe 19 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Pohronie, la 1.62, cu egalul la 3.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 56% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.38, iar GG la 1.33.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Pohronie și 1,6 pentru Povazska Bystrica. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 44% la victorie, față de 56%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Pohronie are 44%, Povazska Bystrica 34%. Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. La 1.38, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 68%. Cota de 1.33 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Pohronie - Povazska Bystrica

Goluri estimate: 1,87 Pohronie și 1,61 Povazska Bystrica, total 3,48. 1X2 în model: 44% · 22% · 34%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-19,3%2-18,7%1-27,5%2-27,0%1-05,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Pohronie. Pohronie a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Povazska Bystrica. Povazska Bystrica a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Pohronie e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere3-10
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startPohronie · 1.62
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Pohronie - Povazska Bystrica?

S-a jucat vineri, 31 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Pohronie - Povazska Bystrica?

În 2. Liga (Slovacia).

Unde s-a jucat Pohronie - Povazska Bystrica?

Pe Futbalovy stadion Ziar nad Hronom, vineri, 31 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Pohronie - Povazska Bystrica?

Pohronie pleca favorită, la cota 1.62. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Pohronie - Povazska Bystrica?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din 2. Liga

Toată liga →