Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 2. Liga

Petrzalka – Slovan Bratislava B

Petrzalka
EEVVÎ
11:30 Duminică, 18 octombrie
Slovan Bratislava B
VVEÎV
11.52 X3.90 25.00
1X1.10 X22.20 121.17

Ultimele 5 / 5: Petrzalka marchează 1.0 și primește 1.2. Slovan Bratislava B 1.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 59% · Egal 23% · Oaspete 18%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

1.64 · forma 20% / 40%

GG

Da 1.74 · Nu 1.97

Analiză Petrzalka – Slovan Bratislava B

Petrzalka o primește pe Slovan Bratislava B duminică, 18 octombrie, ora 11:30 (ora României), în 2. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Petrzalka are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Slovan Bratislava B are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Petrzalka a câștigat 1, Slovan Bratislava B a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 16.11.2025, s-a terminat Petrzalka 1–0 Slovan Bratislava B.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.52 / 3.90 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 59% pentru Petrzalka, 23% pentru egal și 18% pentru Slovan Bratislava B. Favorită e Petrzalka. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.10, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.74 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,50) și cele deduse din cote (1,95 – 0,99) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Petrzalka și 1,24 pentru Slovan Bratislava B, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Petrzalka câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Slovan Bratislava B câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPetrzalkaSlovan Bratislava B
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-13-1-1
Puncte / meci1,602,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)6 (1,2)4 (0,8)
% Peste 2.520%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (4 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,421,24
Șanse de victorie (model)41%33%

Goluri estimate

1,42 – 1,24 · total 2,66

1X2 model

41% · 26% · 33%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Petrzalka ↓ / Slovan Brat. →012345
0 7,0 8,7 5,4 2,2 0,7 0,2
1 9,9 12,3 7,6 3,2 1,0 0,2
2 7,1 8,7 5,4 2,2 0,7 0,2
3 3,3 4,1 2,6 1,1 0,3 0,1
4 1,2 1,5 0,9 0,4 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Petrzalka, coloane = goluri Slovan Bratislava B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 2,93. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,5 goluri, față de 2,66 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Petrzalka 41%, egal 26%, Slovan Bratislava B 33%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
1.2
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
60%
20%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Petrzalka – Slovan Bratislava B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Petrzalka – Slovan Bratislava B?

Meciul face parte din 2. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Petrzalka – Slovan Bratislava B?

Cotele 1X2 sunt 1.52 / 3.90 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru Petrzalka, 23% egal și 18% pentru Slovan Bratislava B, cu Petrzalka favorită la cota 1.52.

Câte goluri se așteaptă în Petrzalka – Slovan Bratislava B?

Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,42 pentru Petrzalka, 1,24 pentru Slovan Bratislava B). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 2. Liga
17.10
15:30
Slovan Galanta – MFK Bytca 1.495.00
17.10
15:30
Inter Bratislava – Samorin 2.322.65
17.10
15:30
Humenne – Zlate Moravce Vrable 3.152.00
16.10
18:00
Pohronie – Malzenice 0–0