Petrin Plzen – FC Rokycany
Ultimele 5 / 5: Petrin Plzen marchează 3.4 și primește 2.0. FC Rokycany 0.6 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 69% · Egal 18% · Oaspete 13%
Goluri / meci
3.4 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 100% / 80%
GG
—
Analiză Petrin Plzen – FC Rokycany
Petrin Plzen o primește pe FC Rokycany sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Divize A (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Petrin Plzen are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 10 goluri primite (3,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. FC Rokycany are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 11 goluri primite (0,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Petrin Plzen stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Petrin Plzen a câștigat 1, FC Rokycany a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 14.06.2024, s-a terminat FC Rokycany 2–3 Petrin Plzen.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.90 / 6.80. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 69% pentru Petrin Plzen, 18% pentru egal și 13% pentru FC Rokycany. Favorită e Petrin Plzen.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,80 goluri estimate pentru Petrin Plzen și 1,30 pentru FC Rokycany, adică 4,10 în total. Cu aceste valori, Petrin Plzen câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 16%, iar FC Rokycany câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,4%.
| Indicator | Petrin Plzen | FC Rokycany |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 17 (3,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,80 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 69% | 15% |
Goluri estimate
2,80 – 1,30 · total 4,10
1X2 model
69% · 16% · 15%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Petrin Plzen ↓ / FC Rokycany → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 2,2 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 1 | 4,6 | 6,0 | 3,9 | 1,7 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 6,5 | 8,4 | 5,5 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 6,1 | 7,9 | 5,1 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 4,2 | 5,5 | 3,6 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 5 | 2,4 | 3,1 | 2,0 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Petrin Plzen, coloane = goluri FC Rokycany.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Petrin Plzen. Petrin Plzen primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: FC Rokycany. FC Rokycany primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Petrin Plzen are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.06.24 | FC Rokycany – Petrin Plzen | 1–2 | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Petrin Plzen – FC Rokycany?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Petrin Plzen – FC Rokycany?
Meciul face parte din Divize A (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Petrin Plzen – FC Rokycany?
Cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.90 / 6.80. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Petrin Plzen, 18% egal și 13% pentru FC Rokycany, cu Petrin Plzen favorită la cota 1.30.
Câte goluri se așteaptă în Petrin Plzen – FC Rokycany?
Modelul nostru estimează 4,10 goluri (2,80 pentru Petrin Plzen, 1,30 pentru FC Rokycany). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 2–1.