Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19
Ultimele 5 / 5: Partizan U19 marchează 1.6 și primește 1.4. Usce Novi Beograd U19 2.0 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 24% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.6 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
—
Analiză Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19
Partizan U19 o primește pe Usce Novi Beograd U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în U19 League (Serbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Partizan U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Usce Novi Beograd U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 15 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Partizan U19 a câștigat 0, Usce Novi Beograd U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Partizan U19 1–3 Usce Novi Beograd U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.80 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 47% pentru Partizan U19, 24% pentru egal și 29% pentru Usce Novi Beograd U19. Favorită e Partizan U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Partizan U19 și 1,70 pentru Usce Novi Beograd U19, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Partizan U19 câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Usce Novi Beograd U19 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,2%.
| Indicator | Partizan U19 | Usce Novi Beograd U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,30 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 29% |
Goluri estimate
2,30 – 1,70 · total 4,00
1X2 model
51% · 20% · 29%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| Partizan U19 ↓ / Usce Novi B. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 3,1 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 4,2 | 7,2 | 6,1 | 3,4 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 4,8 | 8,2 | 7,0 | 4,0 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 3,7 | 6,3 | 5,4 | 3,0 | 1,3 | 0,4 |
| 4 | 2,1 | 3,6 | 3,1 | 1,7 | 0,7 | 0,3 |
| 5 | 1,0 | 1,7 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Partizan U19, coloane = goluri Usce Novi Beograd U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Usce Novi Beograd U19. Usce Novi Beograd U19 primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Partizan U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.26 | Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19 | 0–1 | 1–3 |
| 01.11.25 | Usce Novi Beograd U19 – Partizan U19 | 1–1 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19?
Meciul face parte din U19 League (Serbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.80 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Partizan U19, 24% egal și 29% pentru Usce Novi Beograd U19, cu Partizan U19 favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Partizan U19 – Usce Novi Beograd U19?
Modelul nostru estimează 4,00 goluri (2,30 pentru Partizan U19, 1,70 pentru Usce Novi Beograd U19). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 2–1.