PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias
Ultimele 5 / 5: PAOK Salonic B marchează 0.4 și primește 1.4. Apollon Kalamarias 0.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 28% · Oaspete 20%
Goluri / meci
0.4 + 0.6
Peste 2.5
2.37 · forma 40% / 0%
GG
Da 2.17 · Nu 1.61
Analiză PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias
PAOK Salonic B o primește pe Apollon Kalamarias luni, 19 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superbet League 2 (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
PAOK Salonic B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 7 goluri primite (0,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Apollon Kalamarias are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Apollon Kalamarias stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.74 / 3.30 / 4.65. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 53% pentru PAOK Salonic B, 28% pentru egal și 20% pentru Apollon Kalamarias. Favorită e PAOK Salonic B. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.37 și sub 2.5 la 1.52, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.61.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 1,00) și cele deduse din cote (1,46 – 0,79) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru PAOK Salonic B și 0,89 pentru Apollon Kalamarias, adică 1,87 în total. Cu aceste valori, PAOK Salonic B câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Apollon Kalamarias câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 15,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | PAOK Salonic B | Apollon Kalamarias |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 0% |
| % GG | 20% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 0,89 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 32% |
Goluri estimate
0,98 – 0,89 · total 1,87
1X2 model
36% · 32% · 32%
Peste 2.5 model
29% · cotă corectă 3.45
GG model
37% · cotă corectă 2.70
Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute
| PAOK Saloni. ↓ / Apollon Kal. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 15,4 | 13,7 | 6,1 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 15,1 | 13,4 | 6,0 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 7,4 | 6,6 | 2,9 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 2,4 | 2,2 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri PAOK Salonic B, coloane = goluri Apollon Kalamarias.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: PAOK Salonic B. PAOK Salonic B a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,50 goluri, cotele doar 2,25. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. PAOK Salonic B e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.52 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (15,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias?
Meciul face parte din Superbet League 2 (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias?
Cotele 1X2 sunt 1.74 / 3.30 / 4.65. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru PAOK Salonic B, 28% egal și 20% pentru Apollon Kalamarias, cu PAOK Salonic B favorită la cota 1.74.
Câte goluri se așteaptă în PAOK Salonic B – Apollon Kalamarias?
Modelul nostru estimează 1,87 goluri (0,98 pentru PAOK Salonic B, 0,89 pentru Apollon Kalamarias). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–0.