Niki Volou – Panionios
Ultimele 5 / 5: Niki Volou marchează 1.0 și primește 1.2. Panionios 1.0 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 33% · Oaspete 30%
Goluri / meci
1.0 + 1.0
Peste 2.5
2.92 · forma 40% / 20%
GG
Da 2.37 · Nu 1.52
Analiză Niki Volou – Panionios
Niki Volou o primește pe Panionios luni, 19 octombrie, ora 14:45 (ora României), în Superbet League 2 (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Niki Volou are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Panionios are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 2 goluri primite (1,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Panionios stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 19.08.2026, Niki Volou 0–0 Panionios. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.45 / 2.80 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 38% pentru Niki Volou, 33% pentru egal și 30% pentru Panionios. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.92 și sub 2.5 la 1.35, adică 32% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.37 și Nu la 1.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,10) și cele deduse din cote (1,06 – 0,91) și ajunge la 0,88 goluri estimate pentru Niki Volou și 1,01 pentru Panionios, adică 1,89 în total. Cu aceste valori, Niki Volou câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Panionios câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Niki Volou | Panionios |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 20% | 0% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,88 | 1,01 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 37% |
Goluri estimate
0,88 – 1,01 · total 1,89
1X2 model
31% · 32% · 37%
Peste 2.5 model
29% · cotă corectă 3.45
GG model
37% · cotă corectă 2.70
Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute
| Niki Volou ↓ / Panionios → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 15,1 | 15,3 | 7,7 | 2,6 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 13,3 | 13,4 | 6,8 | 2,3 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 5,8 | 5,9 | 3,0 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 1,7 | 1,7 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Niki Volou, coloane = goluri Panionios.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.52 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.08.26 | Niki Volou – Panionios | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Niki Volou – Panionios?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 14:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Niki Volou – Panionios?
Meciul face parte din Superbet League 2 (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Niki Volou – Panionios?
Cotele 1X2 sunt 2.45 / 2.80 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Niki Volou, 33% egal și 30% pentru Panionios, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Niki Volou – Panionios?
Modelul nostru estimează 1,89 goluri (0,88 pentru Niki Volou, 1,01 pentru Panionios). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–1.