Pamplona – CF Gazte Berriak
Ultimele 5 / 5: Pamplona marchează 0.6 și primește 0.8. CF Gazte Berriak 1.0 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 28% · Oaspete 26%
Goluri / meci
0.6 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 20% / 0%
GG
—
Analiză Pamplona – CF Gazte Berriak
Pamplona o primește pe CF Gazte Berriak duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pamplona are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 4 goluri primite (0,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CF Gazte Berriak are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 2 goluri primite (1,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, CF Gazte Berriak stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.20 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 46% pentru Pamplona, 28% pentru egal și 26% pentru CF Gazte Berriak. Favorită e Pamplona.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,50 goluri estimate pentru Pamplona și 0,90 pentru CF Gazte Berriak, adică 1,40 în total. Cu aceste valori, Pamplona câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 37%, iar CF Gazte Berriak câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 16%, GG are 23%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 24,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 26 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pamplona | CF Gazte Berriak |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-4-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 0% |
| % GG | 60% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 0,50 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 43% |
Goluri estimate
0,50 – 0,90 · total 1,40
1X2 model
20% · 37% · 43%
Peste 2.5 model
16% · cotă corectă 6.25
GG model
23% · cotă corectă 4.35
Sub 2.5: 84% · Peste 2.5: 16% · total goluri în 90 de minute
| Pamplona ↓ / CF Gazte Be. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 24,7 | 22,2 | 10,0 | 3,0 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 12,3 | 11,1 | 5,0 | 1,5 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 3,1 | 2,8 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 0,5 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pamplona, coloane = goluri CF Gazte Berriak.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Pamplona e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 37% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.67 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19). Nu marchează ambele (NG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 0–0 (24,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pamplona – CF Gazte Berriak?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pamplona – CF Gazte Berriak?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pamplona – CF Gazte Berriak?
Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.20 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Pamplona, 28% egal și 26% pentru CF Gazte Berriak, cu Pamplona favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Pamplona – CF Gazte Berriak?
Modelul nostru estimează 1,40 goluri (0,50 pentru Pamplona, 0,90 pentru CF Gazte Berriak). Peste 2.5 goluri are 16%, GG are 23%, iar cel mai probabil scor este 0–0.