Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Oppsal - Sarpsborg 08 2

Statistici și rezultat final · luni, 3 august

Norvegia3.Division · Norvegia Final
Oppsal
EVÎVV
Final2-2Pauză 2-0
Sarpsborg 08 2
ÎÎVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Oppsal 82%Egal 11%Sarpsborg 08 2 6%

Oppsal 2-2 Sarpsborg 08 2: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Oppsal 2-2 Sarpsborg 08 2 (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 20% pentru egalul, iar cotele fără marjă 11%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 73%), iar GG a ieșit (70%). Scorul exact 2-2 avea 6,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Oppsalîn meciSarpsborg 08 2
3
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Oppsal vs Sarpsborg 08 2

Oppsal marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,6. Sarpsborg 08 2 marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. La Oppsal, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Oppsal 3, egal 1, Sarpsborg 08 2 1.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
70%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Oppsalultimele 5Sarpsborg 08 2
2,00
Puncte / meci
0,80
2,4
Goluri marcate / meci
1,4
1,6
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Oppsal și ultimele 5 Sarpsborg 08 2, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Oppsal3-1-1

E
Lyn 1896 FK II - Oppsal27.07.26 · 3.Division
2-2
V
Oppsal - Raelingen27.06.26 · 3.Division
3-1
Î
Elverum - Oppsal20.06.26 · 3.Division
2-1
V
Oppsal - Sandefjord 213.06.26 · 3.Division
4-3
V
Sarpsborg 08 2 - Oppsal30.05.26 · 3.Division
0-2

Sarpsborg 08 21-1-3

Î
Sarpsborg 08 2 - Orn Horten27.07.26 · 3.Division
2-3
Î
Bjorkelangen - Sarpsborg 08 225.06.26 · 3.Division
2-0
V
Sarpsborg 08 2 - Fram Larvik20.06.26 · 3.Division
2-1
E
Brumunddal - Sarpsborg 08 213.06.26 · 3.Division
3-3
Î
Sarpsborg 08 2 - Oppsal30.05.26 · 3.Division
0-2

Întâlniri directe Oppsal - Sarpsborg 08 2

Oppsal 3Egal 1Sarpsborg 08 2 1
V
Sarpsborg 08 2 - Oppsal30.05.2026 · pauză 0-0
0-2
V
Oppsal - Sarpsborg 08 218.08.2025 · pauză 1-0
1-0
E1-1
Î
Sarpsborg 08 2 - Oppsal01.09.2024 · pauză 0-1
2-1
V
Oppsal - Sarpsborg 08 222.04.2024 · pauză 1-2
4-3

V/E/Î din perspectiva Oppsal. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Oppsal - Sarpsborg 08 2

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Oppsal1.1082% fără marjă
X · Egal8.0011% fără marjă
2 · Sarpsborg 08 214.006% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, ambele marchează

Șansă dublă

1X —
X2 5.15
12 1.02

Ambele marchează

GG Da 1.42
GG Nu 2.60

Analiza de dinainte de meci

Oppsal - Sarpsborg 08 2 s-a jucat luni, 3 august, în 3.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Oppsal are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 12-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Sarpsborg 08 2 vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 11.

În ultimele 5 întâlniri directe, Oppsal a câștigat de 3 ori, Sarpsborg 08 2 o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Sarpsborg 08 2 - Oppsal 0-2, pe 30 mai 2026.

Oppsal pleacă favorită, la cota 1.10. Egalul e la 8.00, iar Sarpsborg 08 2 la 14.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 82% șanse de victorie.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,3 pentru Oppsal și 1,5 pentru Sarpsborg 08 2. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 55% la victorie, față de 82%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Oppsal: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. La 1.10, plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri: 73% în model, adică o cotă corectă de 1.37. Ambele marchează (GG) are 70% în model, iar 1.42 e aproape de cota corectă (1.43). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Oppsal - Sarpsborg 08 2

Goluri estimate: 2,30 Oppsal și 1,50 Sarpsborg 08 2, total 3,80. 1X2 în model: 55% · 20% · 25%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 70% (cotă corectă 1.43). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

2-18,9%1-17,7%3-16,8%2-26,7%2-05,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Oppsal. Oppsal a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Sarpsborg 08 2. Sarpsborg 08 2 a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-0
Cornere3-5
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startOppsal · 1.10
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Oppsal - Sarpsborg 08 2?

S-a jucat luni, 3 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Oppsal - Sarpsborg 08 2?

În 3.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Oppsal - Sarpsborg 08 2?

Pe Arena Oppsal, în Oslo, luni, 3 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Oppsal - Sarpsborg 08 2?

Oppsal pleca favorită, la cota 1.10. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Oppsal - Sarpsborg 08 2?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din 3.Division

Toată liga →