Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Mjondalen - Notodden

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Norvegia2.Division · Norvegia Final
Mjondalen
VVVEÎ
Final0-1Pauză 0-0
Notodden
VVÎVE
Șanse înainte de meci, după cote
Mjondalen 48%Egal 26%Notodden 26%

Mjondalen 0-1 Notodden: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Mjondalen 0-1 Notodden (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Notodden, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 42%), iar GG n-a ieșit (NG avea 40%). Scorul exact 0-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Mjondalenîn meciNotodden
3
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Mjondalen vs Notodden

Mjondalen marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. Notodden marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,4.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Mjondalenultimele 5Notodden
2,00
Puncte / meci
2,00
2,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,6
Goluri primite / meci
0,4
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Mjondalen și ultimele 5 Notodden, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Mjondalen3-1-1

V
Brattvag - Mjondalen25.07.26 · 2.Division
3-5
V
Mjondalen - Bjarg27.06.26 · 2.Division
1-0
V
Notodden - Mjondalen20.06.26 · 2.Division
1-2
E
Mjondalen - Kvik Halden13.06.26 · 2.Division
3-3
Î
Pors - Mjondalen31.05.26 · 2.Division
1-0

Notodden3-1-1

V
Notodden - Sotra25.07.26 · 2.Division
1-0
V
Sandviken - Notodden27.06.26 · 2.Division
0-4
Î
Notodden - Mjondalen20.06.26 · 2.Division
1-2
V
Lysekloster - Notodden14.06.26 · 2.Division
0-2
E
Notodden - Jerv31.05.26 · 2.Division
0-0

Întâlniri directe Mjondalen - Notodden

Mjondalen 1Egal 0Notodden 0
V
Notodden - Mjondalen20.06.2026 · pauză 0-0
1-2

V/E/Î din perspectiva Mjondalen. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mjondalen - Notodden

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Mjondalen1.8848% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Notodden3.4026% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.24
X2 1.69
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.53

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Cornere

Sub 9.5 1.73
Peste 9.5 2.00

Analiza de dinainte de meci

Mjondalen - Notodden s-a jucat sâmbătă, 1 august, în 2.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Mjondalen vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Notodden are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-2.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Notodden - Mjondalen 1-2, pe 20 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe Mjondalen, la 1.88, cu egalul la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.53, iar GG la 1.49.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Mjondalen și 1,5 pentru Notodden. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 40% la victorie, față de 48%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Mjondalen are 40%, Notodden 36%. Peste 2.5 goluri are 58% în model, dar la 1.53 plătește sub cota corectă de 1.72. Ambele marchează (GG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. La 1.49, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Mjondalen - Notodden

Goluri estimate: 1,55 Mjondalen și 1,45 Notodden, total 3,00. 1X2 în model: 40% · 24% · 36%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-111,2%2-18,7%1-28,1%1-07,7%0-17,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Mjondalen. Mjondalen a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere3-5
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startMjondalen · 1.88
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Mjondalen - Notodden?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Mjondalen - Notodden?

În 2.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Mjondalen - Notodden?

Pe Consto Arena, în Mjøndalen, sâmbătă, 1 august, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Mjondalen - Notodden?

Mjondalen pleca favorită, la cota 1.88. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Mjondalen - Notodden?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din 2.Division

Toată liga →