Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

MexicMexic · Liga de Expansion MX - Apertura

Mineros Zacatecas - Tlaxcala

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

MexicLiga de Expansion MX - Apertura · Mexic Final
Mineros Zacatecas
VEEEÎ
Final3-1Pauză 1-0
Tlaxcala
ÎÎEEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Mineros Zacatecas 73%Egal 18%Tlaxcala 9%

Mineros Zacatecas 3-1 Tlaxcala: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Mineros Zacatecas 3-1 Tlaxcala (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Mineros Zacatecas, iar cotele fără marjă 73%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 3-1 avea 6,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 7 cartonașe galbene (3-4).

Mineros Zacatecasîn meciTlaxcala
3
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Mineros Zacatecas vs Tlaxcala

Mineros Zacatecas marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Tlaxcala marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,4. La Tlaxcala, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Tlaxcala nu a câștigat niciuna dintre ultimele 6 întâlniri.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Mineros Zacatecasultimele 5Tlaxcala
1,20
Puncte / meci
0,40
1,6
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
2,4
1
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Mineros Zacatecas și ultimele 5 Tlaxcala, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Mineros Zacatecas1-3-1

V
Mineros Zacatecas - Tlaxcala01.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-1
E
Mineros Zacatecas - Correcaminos UAT25.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-3
E
Tepatitlan - Mineros Zacatecas04.05.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
1-1
E
Mineros Zacatecas - Tepatitlan01.05.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
1-1
Î
CA Morelia - Mineros Zacatecas26.04.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
2-0

Tlaxcala0-2-3

Î
Mineros Zacatecas - Tlaxcala01.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-1
Î
Tlaxcala - Leones Negros26.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
2-4
E
Tlaxcala - Venados19.04.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
2-2
E
CA Morelia - Tlaxcala12.04.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
0-0
Î
CD Tapatio - Tlaxcala08.04.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
3-0

Întâlniri directe Mineros Zacatecas - Tlaxcala

Mineros Zacatecas 4Egal 2Tlaxcala 0
V
Mineros Zacatecas - Tlaxcala01.08.2026 · pauză 1-0
3-1
V
Mineros Zacatecas - Tlaxcala10.01.2026 · pauză 2-1
4-1
E
Tlaxcala - Mineros Zacatecas03.08.2025 · pauză 0-0
1-1
E
Tlaxcala - Mineros Zacatecas09.02.2025 · pauză 0-3
3-3
V
Mineros Zacatecas - Tlaxcala24.08.2024 · pauză 1-0
1-0
V
Tlaxcala - Mineros Zacatecas11.04.2024 · pauză 0-0
0-2

V/E/Î din perspectiva Mineros Zacatecas. 3 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mineros Zacatecas - Tlaxcala

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Mineros Zacatecas1.2573% fără marjă
X · Egal5.0018% fără marjă
2 · Tlaxcala10.509% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.66
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.73
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.77

Cornere

Sub 9.5 1.65
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Mineros Zacatecas - Tlaxcala s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Mineros Zacatecas are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 8-8. Tlaxcala n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 5 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Mineros Zacatecas a câștigat de 4 ori, Tlaxcala niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Mineros Zacatecas - Tlaxcala 3-1, pe 1 august 2026.

Mineros Zacatecas pleacă favorită, la cota 1.25. Egalul e la 5.00, iar Tlaxcala la 10.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 73% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.78.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 2,0 pentru Mineros Zacatecas și 0,9 pentru Tlaxcala. Scorul cel mai probabil e 2-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 63% la victorie, față de 73%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Mineros Zacatecas, modelul calculează 63%. Cota de 1.25 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Peste 2.5 goluri merită privit: 55% în model, iar 1.97 plătește peste cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Mineros Zacatecas - Tlaxcala

Goluri estimate: 2,01 Mineros Zacatecas și 0,91 Tlaxcala, total 2,92. 1X2 în model: 63% · 21% · 16%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

2-010,9%1-010,8%1-19,9%2-19,9%3-07,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Mineros Zacatecas. Mineros Zacatecas a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Tlaxcala. Tlaxcala a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Mineros Zacatecas e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-0
Cornere3-4
Cartonașe galbene3-4
Favorită la startMineros Zacatecas · 1.25
Goluri estimate~2,9
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Mineros Zacatecas - Tlaxcala?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Mineros Zacatecas - Tlaxcala?

În Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic).

Cine era favorită în Mineros Zacatecas - Tlaxcala?

Mineros Zacatecas pleca favorită, la cota 1.25. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Mineros Zacatecas - Tlaxcala?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Liga de Expansion MX - Apertura

Toată liga →