Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Primera Division

Metropolitanos - Universidad Central Venezuela

Statistici și rezultat final · luni, 10 august

VenezuelaPrimera Division · Venezuela Final
Metropolitanos
VVVÎV
Final2-1Pauză 1-0
Șanse înainte de meci, după cote
Metropolitanos 39%Egal 29%Universidad Central Venezuela 32%

Metropolitanos 2-1 Universidad Central Venezuela: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Metropolitanos 2-1 Universidad Central Venezuela (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Metropolitanos, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG a ieșit (59%). Scorul exact 2-1 avea 9,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (1-4) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Metropolitanosîn meciUniversidad Central Venezuela
1
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Metropolitanos vs Universidad Central Venezuela

Metropolitanos marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Universidad Central Venezuela marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,6. La Metropolitanos, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Metropolitanos 3, egal 2, Universidad Central Venezuela 2.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Metropolitanosultimele 5Universidad Central Venezuela
2,40
Puncte / meci
0,60
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,6
Goluri primite / meci
2,6
4
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Metropolitanos și ultimele 5 Universidad Central Venezuela, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Metropolitanos4-0-1

V
Metropolitanos - Universidad Central Venezuela10.08.26 · Primera Division
2-1
V
Deportivo La Guaira - Metropolitanos06.08.26 · Primera Division
1-2
V
Metropolitanos - Academia Puerto Cabello03.08.26 · Primera Division
2-1
Î
Metropolitanos - Carabobo01.06.26 · Primera Division
1-5
V
Estudiantes de Merida - Metropolitanos25.05.26 · Primera Division
0-1

Universidad Central Venezuela1-0-4

Î
Metropolitanos - Universidad Central Venezuela10.08.26 · Primera Division
2-1
V
Universidad Central Venezuela - Monagas05.08.26 · Primera Division
2-1
Î
Trujillanos CF - Universidad Central Venezuela02.08.26 · Primera Division
2-0
Î
Santos - Universidad Central Venezuela29.07.26 · Copa Sudamericana
4-2
Î
Universidad Central Venezuela - Santos22.07.26 · Copa Sudamericana
1-4

Întâlniri directe Metropolitanos - Universidad Central Venezuela

Metropolitanos 3Egal 2Universidad Central Venezuela 2
V2-1
Î3-2
V1-4
Î0-1
E0-0
V5-2
E0-0

V/E/Î din perspectiva Metropolitanos. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Metropolitanos - Universidad Central Venezuela

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Metropolitanos2.3739% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Universidad Central Venezuela2.8732% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.64
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.68
Peste 2.5 2.05

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 1.63
Peste 9.5 2.15

Analiza de dinainte de meci

Metropolitanos - Universidad Central Venezuela s-a jucat luni, 10 august, în Primera Division (Venezuela). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Metropolitanos vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Universidad Central Venezuela are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 6-13. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 7 întâlniri directe, Metropolitanos a câștigat de 3 ori, Universidad Central Venezuela de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Metropolitanos - Universidad Central Venezuela 2-1, pe 10 august 2026.

La case, diferența e mică: Metropolitanos are cota 2.37, Universidad Central Venezuela 2.87. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.05, iar GG la 1.85.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,7 pentru Metropolitanos și 1,3 pentru Universidad Central Venezuela. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 47% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. La 1.26, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 57%. Cota de 2.05 e peste cea corectă (1.75). Ambele marchează (GG) merită privit: 59% în model, iar 1.85 plătește peste cota corectă de 1.69. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Metropolitanos - Universidad Central Venezuela

Goluri estimate: 1,70 Metropolitanos și 1,28 Universidad Central Venezuela, total 2,98. 1X2 în model: 47% · 24% · 29%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,1%2-19,4%1-08,6%2-07,3%1-27,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Metropolitanos. Metropolitanos a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Universidad Central Venezuela. Universidad Central Venezuela a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere1-4
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startMetropolitanos · 2.37
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Metropolitanos - Universidad Central Venezuela?

S-a jucat luni, 10 august, ora 01:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Metropolitanos - Universidad Central Venezuela?

În Primera Division (Venezuela).

Unde s-a jucat Metropolitanos - Universidad Central Venezuela?

Pe Stadionul Olimpic UCV, în Caracas, luni, 10 august, ora 01:30 (ora României).

Cine era favorită în Metropolitanos - Universidad Central Venezuela?

Niciuna clar: cotele erau 2.37 la gazde și 2.87 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Metropolitanos - Universidad Central Venezuela?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →