Malaga City – Atletico Mancha Real
Ultimele 5 / 5: Malaga City marchează 0.6 și primește 2.8. Atletico Mancha Real 0.4 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 28% · Oaspete 31%
Goluri / meci
0.6 + 0.4
Peste 2.5
1.97 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.78 · Nu 1.92
Analiză Malaga City – Atletico Mancha Real
Malaga City o primește pe Atletico Mancha Real duminică, 18 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Malaga City are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 14 goluri primite (0,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Atletico Mancha Real are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 9 goluri primite (0,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Malaga City a câștigat 2, Atletico Mancha Real a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 27.04.2025, s-a terminat Malaga City 4–1 Atletico Mancha Real.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.20 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 41% pentru Malaga City, 28% pentru egal și 31% pentru Atletico Mancha Real. Favorită e Malaga City. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.74, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,60) și cele deduse din cote (1,38 – 1,17) și ajunge la 1,29 goluri estimate pentru Malaga City și 1,39 pentru Atletico Mancha Real, adică 2,68 în total. Cu aceste valori, Malaga City câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Atletico Mancha Real câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.
| Indicator | Malaga City | Atletico Mancha Real |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,29 | 1,39 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 39% |
Goluri estimate
1,29 – 1,39 · total 2,68
1X2 model
35% · 26% · 39%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| Malaga City ↓ / Atletico Ma. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 9,5 | 6,6 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 8,8 | 12,3 | 8,5 | 4,0 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,7 | 7,9 | 5,5 | 2,6 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 2,5 | 3,4 | 2,4 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,8 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Malaga City, coloane = goluri Atletico Mancha Real.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Malaga City. Malaga City primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Atletico Mancha Real. Atletico Mancha Real primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Atletico Mancha Real. Atletico Mancha Real a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Malaga City e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Malaga City 35%, egal 26%, Atletico Mancha Real 39%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.04.25 | Malaga City – Atletico Mancha Real | 1–0 | 4–1 |
| 08.12.24 | Atletico Mancha Real – Malaga City | 2–1 | 3–2 |
| 14.04.24 | Malaga City – Atletico Mancha Real | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Malaga City – Atletico Mancha Real?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Malaga City – Atletico Mancha Real?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Malaga City – Atletico Mancha Real?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.20 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Malaga City, 28% egal și 31% pentru Atletico Mancha Real, cu Malaga City favorită la cota 2.22.
Câte goluri se așteaptă în Malaga City – Atletico Mancha Real?
Modelul nostru estimează 2,68 goluri (1,29 pentru Malaga City, 1,39 pentru Atletico Mancha Real). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.