Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

ElvetiaElvetia · U19 Elite, Placement Round

Lugano FC U19 – Zurich U19

Lugano FC U19
ÎVÎÎÎ
16:45 Sâmbătă, 17 octombrie
Zurich U19
EVVVÎ
17.70 X5.00 21.27
1X2.95 X21.03 121.11

Ultimele 5 / 5: Lugano FC U19 marchează 2.0 și primește 2.8. Zurich U19 1.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 12% · Egal 18% · Oaspete 70%

Goluri / meci

2.0 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Lugano FC U19 – Zurich U19

Lugano FC U19 o primește pe Zurich U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:45 (ora României), în U19 Elite, Placement Round (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lugano FC U19 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 14 goluri primite (2,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Zurich U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Zurich U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.70 / 5.00 / 1.27. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 12% pentru Lugano FC U19, 18% pentru egal și 70% pentru Zurich U19. Favorită e Zurich U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Lugano FC U19 și 2,30 pentru Zurich U19, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Lugano FC U19 câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Zurich U19 câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorLugano FC U19Zurich U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-43-1-1
Puncte / meci0,602,00
Goluri marcate (medie)10 (2,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)14 (2,8)7 (1,4)
% Peste 2.580%80%
% GG80%100%
Goluri estimate (model)1,702,30
Șanse de victorie (model)29%51%

Goluri estimate

1,70 – 2,30 · total 4,00

1X2 model

29% · 20% · 51%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

74% · cotă corectă 1.35

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lugano FC U. ↓ / Zurich U19 →012345
0 1,8 4,2 4,8 3,7 2,1 1,0
1 3,1 7,2 8,2 6,3 3,6 1,7
2 2,6 6,1 7,0 5,4 3,1 1,4
3 1,5 3,4 4,0 3,0 1,7 0,8
4 0,6 1,5 1,7 1,3 0,7 0,3
5 0,2 0,5 0,6 0,4 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lugano FC U19, coloane = goluri Zurich U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lugano FC U19. Lugano FC U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Zurich U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.8
2.8
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lugano FC U19 – Zurich U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lugano FC U19 – Zurich U19?

Meciul face parte din U19 Elite, Placement Round (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lugano FC U19 – Zurich U19?

Cotele 1X2 sunt 7.70 / 5.00 / 1.27. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru Lugano FC U19, 18% egal și 70% pentru Zurich U19, cu Zurich U19 favorită la cota 1.27.

Câte goluri se așteaptă în Lugano FC U19 – Zurich U19?

Modelul nostru estimează 4,00 goluri (1,70 pentru Lugano FC U19, 2,30 pentru Zurich U19). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din U19 Elite, Placement Round
17.10
14:30
Young Boys U19 – Luzern U19 2.202.60
07.10
16:00
Luzern U19 – Basel U19 5–0