Vineri16 octombrie
Live 55 Pune pont

ElvetiaElvetia · U19 Elite, Placement Round

FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19

15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
FC Winterthur U19
VEVVV
12.95 X4.00 21.92
1X1.70 X21.30 121.17

Ultimele 5 / 5: FC Lausanne Sport U19 marchează 1.6 și primește 1.0. FC Winterthur U19 2.8 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 23% · Oaspete 47%

Goluri / meci

1.6 + 2.8

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19

FC Lausanne Sport U19 o primește pe FC Winterthur U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în U19 Elite, Placement Round (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Lausanne Sport U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FC Winterthur U19 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 3 goluri primite (2,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Winterthur U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, FC Lausanne Sport U19 a câștigat 2, FC Winterthur U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 03.06.2026, s-a terminat FC Winterthur U19 4–1 FC Lausanne Sport U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.95 / 4.00 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 31% pentru FC Lausanne Sport U19, 23% pentru egal și 47% pentru FC Winterthur U19. Favorită e FC Winterthur U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru FC Lausanne Sport U19 și 1,90 pentru FC Winterthur U19, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, FC Lausanne Sport U19 câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 22%, iar FC Winterthur U19 câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFC Lausanne Sport U19FC Winterthur U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-14-1-0
Puncte / meci1,602,60
Goluri marcate (medie)8 (1,6)14 (2,8)
Goluri primite (medie)5 (1,0)3 (0,6)
% Peste 2.540%60%
% GG40%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,101,90
Șanse de victorie (model)22%56%

Goluri estimate

1,10 – 1,90 · total 3,00

1X2 model

22% · 22% · 56%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Lausanne. ↓ / FC Winterth. →012345
0 5,0 9,5 9,0 5,7 2,7 1,0
1 5,5 10,4 9,9 6,3 3,0 1,1
2 3,0 5,7 5,4 3,4 1,6 0,6
3 1,1 2,1 2,0 1,3 0,6 0,2
4 0,3 0,6 0,5 0,3 0,2 0,1
5 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Lausanne Sport U19, coloane = goluri FC Winterthur U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, față de 3,00 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie FC Winterthur U19 are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
2.8
1.0
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
80%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19?

Meciul face parte din U19 Elite, Placement Round (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19?

Cotele 1X2 sunt 2.95 / 4.00 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru FC Lausanne Sport U19, 23% egal și 47% pentru FC Winterthur U19, cu FC Winterthur U19 favorită la cota 1.92.

Câte goluri se așteaptă în FC Lausanne Sport U19 – FC Winterthur U19?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,10 pentru FC Lausanne Sport U19, 1,90 pentru FC Winterthur U19). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din U19 Elite, Placement Round
07.10
16:00
Luzern U19 – Basel U19 5–0