Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

EstoniaEstonia · Meistriliiga

Kuressaare - Harju Laagri

Statistici și rezultat final · vineri, 7 august

EstoniaMeistriliiga · Estonia Final
Kuressaare
ÎVEÎÎ
Final3-2Pauză 1-0
Harju Laagri
ÎVVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Kuressaare 34%Egal 27%Harju Laagri 39%

Kuressaare 3-2 Harju Laagri: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kuressaare 3-2 Harju Laagri (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru victoria lui Kuressaare, iar cotele fără marjă 34%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 3-2 avea 2,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (7-6) și 6 cartonașe galbene (1-5).

Kuressaareîn meciHarju Laagri
7
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kuressaare vs Harju Laagri

Kuressaare marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,6. Harju Laagri marchează 3,4 goluri pe meci și primește 1,0. La Harju Laagri, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Kuressaare 2, egal 1, Harju Laagri 3.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Kuressaareultimele 5Harju Laagri
0,80
Puncte / meci
1,80
1,4
Goluri marcate / meci
3,4
1,6
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Kuressaare și ultimele 5 Harju Laagri, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kuressaare1-1-3

Î
Paide Linnameeskond - Kuressaare02.08.26 · Meistriliiga
1-0
V
Kuressaare - Tartu JK Welco X23.07.26 · Cupa
5-1
E
Kuressaare - Nomme Kalju19.07.26 · Meistriliiga
0-0
Î
Nomme United - Kuressaare11.07.26 · Meistriliiga
3-2
Î
Kuressaare - Flora Tallinn02.07.26 · Meistriliiga
0-3

Harju Laagri3-0-2

Î
Flora Tallinn - Harju Laagri02.08.26 · Meistriliiga
1-0
V
Harju Laagri - Rae Spordikool23.07.26 · Cupa
8-0
V
Harju Laagri - Paide Linnameeskond19.07.26 · Meistriliiga
5-2
V
Harju Laagri - Narva Trans10.07.26 · Meistriliiga
3-0
Î
Tartu Tammeka - Harju Laagri05.07.26 · Meistriliiga
2-1

Întâlniri directe Kuressaare - Harju Laagri

Kuressaare 2Egal 1Harju Laagri 3
V
Harju Laagri - Kuressaare13.06.2026 · pauză 0-0
2-3
V
Kuressaare - Harju Laagri11.04.2026 · pauză 1-0
3-2
Î
Harju Laagri - Kuressaare17.09.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Kuressaare - Harju Laagri09.08.2025 · pauză 1-3
1-3
E
Harju Laagri - Kuressaare29.06.2025 · pauză 0-1
1-1
Î
Kuressaare - Harju Laagri16.03.2025 · pauză 1-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Kuressaare. 5 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kuressaare - Harju Laagri

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kuressaare2.7034% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Harju Laagri2.3539% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.54
X2 1.38
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.12
Peste 2.5 1.62

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.50
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Kuressaare - Harju Laagri s-a jucat vineri, 7 august, în Meistriliiga (Estonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Kuressaare vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Harju Laagri are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 17-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Kuressaare a câștigat de 2 ori, Harju Laagri de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Harju Laagri - Kuressaare 2-3, pe 13 iunie 2026.

La case, diferența e mică: Kuressaare are cota 2.70, Harju Laagri 2.35. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.62, iar GG la 1.55.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,3 pentru Kuressaare și 2,0 pentru Harju Laagri. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 25% la victorie, față de 34%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Harju Laagri merită privit: 54% în model, iar 2.35 plătește peste cota corectă de 1.85. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Cota 1.62 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 63%. Cota de 1.55 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Kuressaare - Harju Laagri

Goluri estimate: 1,31 Kuressaare și 2,02 Harju Laagri, total 3,33. 1X2 în model: 25% · 21% · 54%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-29,6%1-19,5%0-27,3%0-17,2%1-36,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kuressaare. Kuressaare a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-0
Cornere7-6
Cartonașe galbene1-5
Favorită la startHarju Laagri · 2.35
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kuressaare - Harju Laagri?

S-a jucat vineri, 7 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Kuressaare - Harju Laagri?

În Meistriliiga (Estonia).

Unde s-a jucat Kuressaare - Harju Laagri?

Pe Kuressaare linnastaadion, vineri, 7 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Kuressaare - Harju Laagri?

Niciuna clar: cotele erau 2.70 la gazde și 2.35 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Kuressaare - Harju Laagri?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din Meistriliiga

Toată liga →