Vineri16 octombrie
Live 74 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Karlsruher U19 – Heidenheim U19

Karlsruher U19
VEEVV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Heidenheim U19
VVEÎE
14.45 X4.50 21.50
1X2.12 X21.15 121.14

Ultimele 5 / 5: Karlsruher U19 marchează 1.4 și primește 0.8. Heidenheim U19 2.6 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 20% · Egal 20% · Oaspete 60%

Goluri / meci

1.4 + 2.6

Peste 2.5

1.32 · forma 40% / 100%

GG

Da 1.43 · Nu 2.65

Analiză Karlsruher U19 – Heidenheim U19

Karlsruher U19 o primește pe Heidenheim U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Karlsruher U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Heidenheim U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 10 goluri primite (2,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Karlsruher U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Karlsruher U19 a câștigat 1, Heidenheim U19 a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Heidenheim U19 1–0 Karlsruher U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.45 / 4.50 / 1.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 20% pentru Karlsruher U19, 20% pentru egal și 60% pentru Heidenheim U19. Favorită e Heidenheim U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.32 și sub 2.5 la 2.87, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.43 și Nu la 2.65.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,70) și cele deduse din cote (1,26 – 2,27) și ajunge la 1,48 goluri estimate pentru Karlsruher U19 și 1,98 pentru Heidenheim U19, adică 3,46 în total. Cu aceste valori, Karlsruher U19 câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Heidenheim U19 câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorKarlsruher U19Heidenheim U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-2-1
Puncte / meci2,201,60
Goluri marcate (medie)7 (1,4)13 (2,6)
Goluri primite (medie)4 (0,8)10 (2,0)
% Peste 2.540%100%
% GG80%80%
Victorii H2H (4 meciuri)13
Goluri estimate (model)1,481,98
Șanse de victorie (model)29%49%

Goluri estimate

1,48 – 1,98 · total 3,46

1X2 model

29% · 22% · 49%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

67% · cotă corectă 1.49

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Karlsruher . ↓ / Heidenheim . →012345
0 3,1 6,2 6,2 4,1 2,0 0,8
1 4,7 9,2 9,1 6,0 3,0 1,2
2 3,4 6,8 6,7 4,5 2,2 0,9
3 1,7 3,4 3,3 2,2 1,1 0,4
4 0,6 1,2 1,2 0,8 0,4 0,2
5 0,2 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Karlsruher U19, coloane = goluri Heidenheim U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Heidenheim U19. Heidenheim U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.6
0.8
Primite / meci
2.0
60%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
100%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Karlsruher U19 – Heidenheim U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Karlsruher U19 – Heidenheim U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Karlsruher U19 – Heidenheim U19?

Cotele 1X2 sunt 4.45 / 4.50 / 1.50. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru Karlsruher U19, 20% egal și 60% pentru Heidenheim U19, cu Heidenheim U19 favorită la cota 1.50.

Câte goluri se așteaptă în Karlsruher U19 – Heidenheim U19?

Modelul nostru estimează 3,46 goluri (1,48 pentru Karlsruher U19, 1,98 pentru Heidenheim U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 8.801.17