Jong PSV Eindhoven – Dordrecht
Ultimele 5 / 5: Jong PSV Eindhoven marchează 1.4 și primește 1.8. Dordrecht 1.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 25% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.4 + 1.0
Peste 2.5
1.38 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.36 · Nu 2.90
Analiză Jong PSV Eindhoven – Dordrecht
Jong PSV Eindhoven o primește pe Dordrecht luni, 19 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Eerste Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Jong PSV Eindhoven are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Dordrecht are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Jong PSV Eindhoven a câștigat 1, Dordrecht a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 27.02.2026, s-a terminat Jong PSV Eindhoven 1–1 Dordrecht.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.80 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 7,3% pe piața asta), rămân 43% pentru Jong PSV Eindhoven, 25% pentru egal și 32% pentru Dordrecht. Favorită e Jong PSV Eindhoven. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.82, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.36 și Nu la 2.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,40) și cele deduse din cote (1,87 – 1,59) și ajunge la 1,83 goluri estimate pentru Jong PSV Eindhoven și 1,50 pentru Dordrecht, adică 3,33 în total. Cu aceste valori, Jong PSV Eindhoven câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Dordrecht câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%.
| Indicator | Jong PSV Eindhoven | Dordrecht |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,83 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 32% |
Goluri estimate
1,83 – 1,50 · total 3,33
1X2 model
45% · 23% · 32%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Jong PSV Ei. ↓ / Dordrecht → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,6 | 5,4 | 4,0 | 2,0 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 6,6 | 9,8 | 7,4 | 3,7 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 9,0 | 6,7 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,7 | 5,5 | 4,1 | 2,1 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,7 | 2,5 | 1,9 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jong PSV Eindhoven, coloane = goluri Dordrecht.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Jong PSV Eindhoven. Jong PSV Eindhoven primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Dordrecht. Dordrecht primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Jong PSV Eindhoven e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,2 goluri, față de 3,33 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.02.26 | Jong PSV Eindhoven – Dordrecht | 0–0 | 1–1 |
| 23.08.25 | Dordrecht – Jong PSV Eindhoven | 0–1 | 1–2 |
| 24.02.25 | Jong PSV Eindhoven – Dordrecht | 1–0 | 1–2 |
| 04.10.24 | Dordrecht – Jong PSV Eindhoven | 1–0 | 2–0 |
| 26.02.24 | Jong PSV Eindhoven – Dordrecht | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Jong PSV Eindhoven – Dordrecht?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Jong PSV Eindhoven – Dordrecht?
Meciul face parte din Eerste Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Jong PSV Eindhoven – Dordrecht?
Cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.80 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Jong PSV Eindhoven, 25% egal și 32% pentru Dordrecht, cu Jong PSV Eindhoven favorită la cota 2.15.
Câte goluri se așteaptă în Jong PSV Eindhoven – Dordrecht?
Modelul nostru estimează 3,33 goluri (1,83 pentru Jong PSV Eindhoven, 1,50 pentru Dordrecht). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.