Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

OlandaOlanda · Eerste Divisie

Waalwijk – FC Volendam

Waalwijk
ÎEÎVV
13:15 Duminică, 18 octombrie
FC Volendam
VÎVÎV
11.95 X3.80 23.35
1X1.30 X21.78 121.23

Ultimele 5 / 5: Waalwijk marchează 1.8 și primește 1.4. FC Volendam 1.6 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 24% · Oaspete 28%

Goluri / meci

1.8 + 1.6

Peste 2.5

1.39 · forma 40% / 40%

GG

Da 1.38 · Nu 2.80

Analiză Waalwijk – FC Volendam

Waalwijk o primește pe FC Volendam duminică, 18 octombrie, ora 13:15 (ora României), în Eerste Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Waalwijk are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FC Volendam are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Waalwijk a câștigat 0, FC Volendam a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 18.07.2026, s-a terminat Waalwijk 2–2 FC Volendam.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.80 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 7,4% pe piața asta), rămân 48% pentru Waalwijk, 24% pentru egal și 28% pentru FC Volendam. Favorită e Waalwijk. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.39 și sub 2.5 la 2.77, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.38 și Nu la 2.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,50) și cele deduse din cote (1,96 – 1,47) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Waalwijk și 1,49 pentru FC Volendam, adică 3,27 în total. Cu aceste valori, Waalwijk câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar FC Volendam câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.

Statistici-cheie
IndicatorWaalwijkFC Volendam
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-23-0-2
Puncte / meci1,401,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)7 (1,4)
% Peste 2.540%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (2 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,781,49
Șanse de victorie (model)45%32%

Goluri estimate

1,78 – 1,49 · total 3,27

1X2 model

45% · 23% · 32%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Waalwijk ↓ / FC Volendam →012345
0 3,8 5,7 4,2 2,1 0,8 0,2
1 6,8 10,1 7,5 3,7 1,4 0,4
2 6,0 9,0 6,7 3,3 1,2 0,4
3 3,6 5,3 4,0 2,0 0,7 0,2
4 1,6 2,4 1,8 0,9 0,3 0,1
5 0,6 0,8 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Waalwijk, coloane = goluri FC Volendam.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.6
1.4
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Waalwijk – FC Volendam?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Waalwijk – FC Volendam?

Meciul face parte din Eerste Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Waalwijk – FC Volendam?

Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.80 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Waalwijk, 24% egal și 28% pentru FC Volendam, cu Waalwijk favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Waalwijk – FC Volendam?

Modelul nostru estimează 3,27 goluri (1,78 pentru Waalwijk, 1,49 pentru FC Volendam). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Eerste Divisie
17.10
17:30
Emmen – Almere City 2.172.90
16.10
21:00
Venlo – Jong AZ Alkmaar 4–4
16.10
21:00
Helmond – NAC Breda 0–2
16.10
21:00
Den Bosch – TOP Oss 2–1