Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo
Ultimele 5 / 5: Jedinstvo Putevi marchează 1.6 și primește 0.4. FK Radnicki Valjevo 1.0 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 27% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
2.25 · forma 40% / 0%
GG
Da 2.15 · Nu 1.63
Analiză Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo
Jedinstvo Putevi o primește pe FK Radnicki Valjevo duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Srpska Liga (Serbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Jedinstvo Putevi are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FK Radnicki Valjevo are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 1 gol primite (1,0 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Jedinstvo Putevi a câștigat 1, FK Radnicki Valjevo a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Jedinstvo Putevi 2–1 FK Radnicki Valjevo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.77 / 3.35 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 51% pentru Jedinstvo Putevi, 27% pentru egal și 22% pentru FK Radnicki Valjevo. Favorită e Jedinstvo Putevi. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.55, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.15 și Nu la 1.63.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 0,70) și cele deduse din cote (1,46 – 0,86) și ajunge la 1,18 goluri estimate pentru Jedinstvo Putevi și 0,78 pentru FK Radnicki Valjevo, adică 1,96 în total. Cu aceste valori, Jedinstvo Putevi câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 31%, iar FK Radnicki Valjevo câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 16,6%.
| Indicator | Jedinstvo Putevi | FK Radnicki Valjevo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 0% |
| % GG | 40% | 0% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,18 | 0,78 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 24% |
Goluri estimate
1,18 – 0,78 · total 1,96
1X2 model
45% · 31% · 24%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
38% · cotă corectă 2.63
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Jedinstvo P. ↓ / FK Radnicki. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 14,1 | 11,0 | 4,3 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 16,6 | 13,0 | 5,1 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 9,8 | 7,6 | 3,0 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 3,9 | 3,0 | 1,2 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,1 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jedinstvo Putevi, coloane = goluri FK Radnicki Valjevo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,60 goluri, cotele doar 2,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.55 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (16,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo | 0–1 | 2–1 |
| 05.10.25 | FK Radnicki Valjevo – Jedinstvo Putevi | — | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo?
Meciul face parte din Srpska Liga (Serbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo?
Cotele 1X2 sunt 1.77 / 3.35 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Jedinstvo Putevi, 27% egal și 22% pentru FK Radnicki Valjevo, cu Jedinstvo Putevi favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Jedinstvo Putevi – FK Radnicki Valjevo?
Modelul nostru estimează 1,96 goluri (1,18 pentru Jedinstvo Putevi, 0,78 pentru FK Radnicki Valjevo). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor este 1–0.