Vineri16 octombrie
Live 6 Pune pont

SerbiaSerbia · Srpska Liga

Sloboda Uzice – Sloga Pozega

Sloboda Uzice
ÎVÎVV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Sloga Pozega
ÎÎVEE
11.32 X4.90 26.40
1X1.05 X22.77 121.10

Ultimele 5 / 5: Sloboda Uzice marchează 1.4 și primește 1.0. Sloga Pozega 0.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 68% · Egal 18% · Oaspete 14%

Goluri / meci

1.4 + 0.2

Peste 2.5

1.69 · forma 40% / 20%

GG

Da 2.07 · Nu 1.68

Analiză Sloboda Uzice – Sloga Pozega

Sloboda Uzice o primește pe Sloga Pozega sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Srpska Liga (Serbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sloboda Uzice are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Sloga Pozega are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 6 goluri primite (0,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sloboda Uzice stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Sloboda Uzice a câștigat 0, Sloga Pozega a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.05.2026, s-a terminat Sloboda Uzice 1–1 Sloga Pozega.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.90 / 6.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 68% pentru Sloboda Uzice, 18% pentru egal și 14% pentru Sloga Pozega. Favorită e Sloboda Uzice. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.68.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,60) și cele deduse din cote (2,08 – 0,80) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru Sloboda Uzice și 0,70 pentru Sloga Pozega, adică 2,39 în total. Cu aceste valori, Sloboda Uzice câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Sloga Pozega câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSloboda UziceSloga Pozega
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-21-2-2
Puncte / meci1,801,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)1 (0,2)
Goluri primite (medie)5 (1,0)6 (1,2)
% Peste 2.540%20%
% GG40%0%
Victorii H2H (2 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,690,70
Șanse de victorie (model)61%15%

Goluri estimate

1,69 – 0,70 · total 2,39

1X2 model

61% · 24% · 15%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sloboda Uzi. ↓ / Sloga Pozega →012345
0 9,2 6,4 2,2 0,5 0,1 0,0
1 15,5 10,8 3,8 0,9 0,2 0,0
2 13,1 9,2 3,2 0,7 0,1 0,0
3 7,4 5,2 1,8 0,4 0,1 0,0
4 3,1 2,2 0,8 0,2 0,0 0,0
5 1,1 0,7 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sloboda Uzice, coloane = goluri Sloga Pozega.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Sloga Pozega. Sloga Pozega a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,90 goluri, cotele doar 2,87. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Sloboda Uzice are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.2
1.0
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sloboda Uzice – Sloga Pozega?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sloboda Uzice – Sloga Pozega?

Meciul face parte din Srpska Liga (Serbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sloboda Uzice – Sloga Pozega?

Cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.90 / 6.40. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Sloboda Uzice, 18% egal și 14% pentru Sloga Pozega, cu Sloboda Uzice favorită la cota 1.32.

Câte goluri se așteaptă în Sloboda Uzice – Sloga Pozega?

Modelul nostru estimează 2,39 goluri (1,69 pentru Sloboda Uzice, 0,70 pentru Sloga Pozega). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Srpska Liga
17.10
16:00
Radjevac – Takovo 2.902.22
11.10
16:00
Takovo – Zeleznicar L. 1–2