Vineri16 octombrie
Live 64 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19

Jahn Regensburg U19
ÎEÎÎV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Ingolstadt U19
ÎVÎÎÎ
12.72 X4.25 21.97
1X1.66 X21.35 121.14

Ultimele 5 / 5: Jahn Regensburg U19 marchează 1.4 și primește 2.6. Ingolstadt U19 1.8 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 21% · Oaspete 46%

Goluri / meci

1.4 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19

Jahn Regensburg U19 o primește pe Ingolstadt U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Jahn Regensburg U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Ingolstadt U19 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 13 goluri primite (1,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Jahn Regensburg U19 a câștigat 0, Ingolstadt U19 a câștigat 6, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 7. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Ingolstadt U19 2–1 Jahn Regensburg U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.72 / 4.25 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 33% pentru Jahn Regensburg U19, 21% pentru egal și 46% pentru Ingolstadt U19. Favorită e Ingolstadt U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Jahn Regensburg U19 și 2,20 pentru Ingolstadt U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Jahn Regensburg U19 câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Ingolstadt U19 câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,3%.

Statistici-cheie
IndicatorJahn Regensburg U19Ingolstadt U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-0-4
Puncte / meci0,800,60
Goluri marcate (medie)7 (1,4)9 (1,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)13 (2,6)
% Peste 2.580%100%
% GG80%80%
Victorii H2H (7 meciuri)06
Goluri estimate (model)2,002,20
Șanse de victorie (model)36%44%

Goluri estimate

2,00 – 2,20 · total 4,20

1X2 model

36% · 20% · 44%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

77% · cotă corectă 1.30

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Jahn Regens. ↓ / Ingolstadt . →012345
0 1,5 3,3 3,6 2,7 1,5 0,6
1 3,0 6,6 7,3 5,3 2,9 1,3
2 3,0 6,6 7,3 5,3 2,9 1,3
3 2,0 4,4 4,8 3,5 2,0 0,9
4 1,0 2,2 2,4 1,8 1,0 0,4
5 0,4 0,9 1,0 0,7 0,4 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jahn Regensburg U19, coloane = goluri Ingolstadt U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Jahn Regensburg U19. Jahn Regensburg U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Ingolstadt U19. Ingolstadt U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Ingolstadt U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Jahn Regensburg U19 36%, egal 20%, Ingolstadt U19 44%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.8
2.6
Primite / meci
2.6
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
100%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19?

Cotele 1X2 sunt 2.72 / 4.25 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Jahn Regensburg U19, 21% egal și 46% pentru Ingolstadt U19, cu Ingolstadt U19 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Jahn Regensburg U19 – Ingolstadt U19?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (2,00 pentru Jahn Regensburg U19, 2,20 pentru Ingolstadt U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 8.801.17