Sâmbătă17 octombrie
Live 22 Pune pont

AndorraAndorra · Primera Divisio

Inter Escaldes – Atletic Escaldes

Inter Escaldes
ÎVÎVV
21:00 Duminică, 18 octombrie
Atletic Escaldes
EVVÎE
12.22 X3.45 22.72
1X1.35 X21.52 121.22

Ultimele 5 / 5: Inter Escaldes marchează 2.0 și primește 0.8. Atletic Escaldes 1.8 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 26% · Oaspete 33%

Goluri / meci

2.0 + 1.8

Peste 2.5

1.76 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză Inter Escaldes – Atletic Escaldes

Inter Escaldes o primește pe Atletic Escaldes duminică, 18 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Inter Escaldes are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Atletic Escaldes are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Inter Escaldes a câștigat 5, Atletic Escaldes a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 09.09.2026, s-a terminat Inter Escaldes 2–0 Atletic Escaldes.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.45 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 41% pentru Inter Escaldes, 26% pentru egal și 33% pentru Atletic Escaldes. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,30) și cele deduse din cote (1,47 – 1,31) și ajunge la 1,49 goluri estimate pentru Inter Escaldes și 1,30 pentru Atletic Escaldes, adică 2,79 în total. Cu aceste valori, Inter Escaldes câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Atletic Escaldes câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.

Statistici-cheie
IndicatorInter EscaldesAtletic Escaldes
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-2-1
Puncte / meci1,801,60
Goluri marcate (medie)10 (2,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)4 (0,8)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG0%60%
Victorii H2H (8 meciuri)51
Goluri estimate (model)1,491,30
Șanse de victorie (model)42%33%

Goluri estimate

1,49 – 1,30 · total 2,79

1X2 model

42% · 25% · 33%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Inter Escal. ↓ / Atletic Esc. →012345
0 6,1 8,0 5,2 2,2 0,7 0,2
1 9,2 11,9 7,7 3,4 1,1 0,3
2 6,8 8,9 5,8 2,5 0,8 0,2
3 3,4 4,4 2,9 1,2 0,4 0,1
4 1,3 1,6 1,1 0,5 0,2 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Inter Escaldes, coloane = goluri Atletic Escaldes.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Inter Escaldes 42%, egal 25%, Atletic Escaldes 33%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.8
0.8
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
0%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Inter Escaldes – Atletic Escaldes?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Inter Escaldes – Atletic Escaldes?

Meciul face parte din Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Inter Escaldes – Atletic Escaldes?

Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.45 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Inter Escaldes, 26% egal și 33% pentru Atletic Escaldes, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Inter Escaldes – Atletic Escaldes?

Modelul nostru estimează 2,79 goluri (1,49 pentru Inter Escaldes, 1,30 pentru Atletic Escaldes). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera Divisio
17.10
21:30
FC Ranger's – Ordino 1.1312.00
18.10
12:00
CE Carroi – SC Escaldes 2.252.60