CE Carroi – SC Escaldes
Ultimele 5 / 5: CE Carroi marchează 0.8 și primește 2.4. SC Escaldes 0.6 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 25% · Oaspete 35%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză CE Carroi – SC Escaldes
CE Carroi o primește pe SC Escaldes duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CE Carroi are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. SC Escaldes are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 15 goluri primite (0,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, CE Carroi stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.55 / 2.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 40% pentru CE Carroi, 25% pentru egal și 35% pentru SC Escaldes. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru CE Carroi și 1,50 pentru SC Escaldes, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, CE Carroi câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 22%, iar SC Escaldes câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CE Carroi | SC Escaldes |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 31% |
Goluri estimate
1,90 – 1,50 · total 3,40
1X2 model
47% · 22% · 31%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| CE Carroi ↓ / SC Escaldes → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 5,0 | 3,8 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 6,3 | 9,5 | 7,1 | 3,6 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 9,0 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,8 | 5,7 | 4,3 | 2,1 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,8 | 2,7 | 2,0 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,7 | 1,0 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CE Carroi, coloane = goluri SC Escaldes.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CE Carroi. CE Carroi primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: SC Escaldes. SC Escaldes primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CE Carroi – SC Escaldes?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CE Carroi – SC Escaldes?
Meciul face parte din Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CE Carroi – SC Escaldes?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.55 / 2.60. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru CE Carroi, 25% egal și 35% pentru SC Escaldes, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CE Carroi – SC Escaldes?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,90 pentru CE Carroi, 1,50 pentru SC Escaldes). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.